داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

 

سامسونگ کمپانی بزرگی است که بر روی محصولات الکترونیکی تمرکز دارد اما این شرکت بزرگ در تاریخ خود پیچ و خم های بسیاری دارد که جالب است آن هارا بدانیم در قسمت دوم استارت اپ به سامسونگ می پردازیم با دیجی ناکو همراه باشد …

 

در سال ۱۹۳۸ بود که لی بیونگ-چول  گروه بازرگانی سامسونگ را تاسیس کرد این کمپانی از نخست به محصولات الکترونیکی گرایش نداشت و پس از این که کار هایی مانند فناوری هوافضا، نساجی، بیمه، اوراق بهادار و خرده‌فروشی را در طول ۳ دهه تجربه کرد در اواخر سال ۱۹۶۰به تولید محصولات الکترونیکی رو آورد .

پس از مرگ لی بیونگ چول سامسونگ از هم گسست و به چند قسمت تقسیم شد قسمت هایی مانند : گروه سامسونگ، شینسگی گروپ، سی‌جی گروپ و گروه هانسول. پس از این بود که سامسونگ مکار خود را جهانی کرد و به تولید محصولاتی مانند صنایع الکترونیک، گوشی تلفن همراه و نیم‌رساناها،را تولید کرد .

همین ها بود که این کمپانی در سال ۲۰۱۳ ۴۲۷٬۰۰۰عدد کار مند داشت و بیش از ۸۰ شرکت همخین ها بود که سامسونگ را انقدر محبوب کرد و اسمش در همه جا شنیده میشد .

این تاریخچه ی کوتا هی از سامسونگ بود حال میخواهیم بدانیم که این کمپانی چگونه انقدر محبوب شد و دلیل موفقیتش چه بود .

یکی از راز های این کمپانی این است که توانست با استفاده از سرمایه گزاری موفق بر روی  صنایع سنگین، صنایع شیمیایی و پتروشیمی و کشتی‌سازی، رخی به همه نشان بدهد. البته در آن روزگار محصولات سامسونگ بیرون از کشور نمی رفت . البته بعد از این سامسونگ الکترونیکس موفق شد تا محصولات سامسونگرا صادر کند .

یکی دیگر از دلایل موفقیت سامسونگ داشتن نابقه هایی مانند لی بیونگ چول و پسرش لی کان هی بود .

این شرکت با مدیرت مدرنش در سال های بین ۱۹۹۰ توانست شعار اول کیفیت بعد تبلیغ را در همه جا سبت کند و همین باعث شد که سامسونگ در ساخت محصولاتی مانند  نیمه‌هادی، نمایشگرهای رایانه و … در بازار جهانی تولید شد و در برخی از آنها، نظیر نمایشگرهای ال‌سی‌دی به مقام اول جهانی دست یافت.

با آمدن قرن جدید این موضوع در سامسونگ جان تازه ای گرفت و به تولید محصولات ارتباطات و اطلاعات دست زد و این گونه بود که اینگونه موفق شد محصولات متنوعی به بازار عرضه کند .

این گونه بود که گروه کوچک سامسونگ به این مقدار بزرگ شد .

 

سامان گوهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *