داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

 

 

در قسمت چهارم استارت اپ سونی را انتخاب کرده ایم. سونی یکی از بزرگ ترین کارخانه های جهان است . در ادامه مطلب با دیجی ناکو همراه باشید …

 

تاریخچه :

در سال ۱۹۵۷  دو پسر ژاپنی تصمیم به فروش رادیو های جیبی کردند و دنبال نامی مناسب برای شرکت خود میگشتند که دو کلمه ی sonny و soundرا باهم ترکیب نمودند که کلمه سونی پدید آمد . دلیل انتخاب این اسم این بود که در بیشتر زبان ها به خوبی تلفظ میشد .

سونی توانست بازار آمریکا را جذب خود کند و در آن جا فروش خوبی داشته باشد . این شرکت باشرکت پانا سونیک رقابت داشت . در سال ۲۰۱۲ سونی شرکت سونی اریکسون را خرید و به کارش در فناوی ارتباطات و اطلاعات رونق بخشید .

موفقیت :

این شرکت در ساخت محصولات صوتی بسیار موفق بود  پر فروش ترین رادیو اش که سبب بوجود آمد راک اند رول هم  شد رادیو های ترانزیستوری سونی بود .

جمله ی معروف سونی این بود که خودش هم مشتری را بسیاری راضی میکرد :کاری انجام ده که هیچگاه قبل از آن انجام نیافته است. همواره یک گام پیشتر قرار داشته باش . در واقع اینگونه شعار ها مخصوص همه ی شرکت ها است در واقع یک راه سالم برای تبیلغات است این سیاست بیشتر شرکت ها است که این با این گونه شعار ها مشتری را ه خود جذب کنند .

یکی دیگر از کار هایی که موجب پیشرفت سونی شد خرید سهام شرکتی بود که قبلا خود با سوئد برپا کرده بود ” سونی اریکسون ” این شرکت در سال ۲۰۰۱ با به هم پیوستن دو شرکت سونی ژاپن و اریکسون سوئد  بوجود آمد که در سال ۲۰۱۲ سونی سهام این شرکت را خرید و از این به بعد گوشی های سونی اریکسون با نام سونی منتشر شد .

سیاست مدیریت سونی بسیار جالب است . این شرکت برای کر کنان خود مزیت های بسیاری در نظر گرفته است که این مزیت ها موجب پیشرفت سونی شده اند  . این شرکت در اختیار گذاشتن فرصتهای برابر کارکنان را بسیار مهم دانسته است و برای آن ها محیطی سالم را فراهم آورد.

سونی موفقیتش را مدیون

 

 

سامان گوهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *