داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

استارت آپ های زیادی در حوزه ی وب و اپلیکیشن در حال شکل گرفتن هستن اما در این بین نباید از استارت آپ های حوزه ی اینترنت اشیا غافل ماند .یکی از استارتاپ های موفق این حوزه اسمات فارور (smartfaror)است .

اسمارت فارور در سال ۹۴ با هدف و شعار بهبود کیفیت زندگی پا به عرصه گذاشت تا با طراحی  سامانه ی هوشمند،  محیط زندگی را در هرکجا که باشیم بتوانیم تحت نظارت خود قرار دهیم . اما قبل از هرچیزی نکته ی جالب توجهی که ممکنه نظرتونو جلب کنه این هست که اسمارت فارور یعنی چی؟ کلمه ی اسمارت که این روزا بیشتر به گوشمون میخوره به معنی “هوشمند” هست اما فارور ؟فارور نام دورترین و کوچکترین جزیره از خاک ایران در خلیج فارس است. اگه بخواهیم از ویژگی ها و امکانات این سامانه بگیم میشه به کاربر پسند بودن ،راحتی استفاده و کنترل ،خدمات ابری ارزان قیمت !!

این سامانه چه کاربردی داره؟

از اسمارت فارور میشه برای اتاق نوزادان، کودکان، و افراد مسن  , اتاق‌های ساختمان‌های بزرگ  و مدیریت مصرف انرژی ,فضاهایی با احتمال بروز آتش سوزی  ,مسیر لوله‌کشی آب ساختمان  خروجی آب گرم در موتورخانه  و……برای نظارت چگونگی عملکردشون  استفاده کرد

اما وقتی به سایت سمارت فارور سر میزینم در اواسط وب سایت  اعدادی رو مشاهده می کنیم که نشان دهنده این هست که با گذشت حدودا ۳ سال ،بیشتر از ۴۶۰ دستگاه رو بفروش رسوندن  که نشون دهنده ی موفقیت این گروه هست.

آمار اسمارت فارو

اما اعداد رکورد های ذخیره شده  شاید  برای بعضی ها ناخوشایند اما برای اسمارت فارور خوشایند باشه ؟ چرا که وجود بیشتر از ۸ میلیون رکورد داده میتونه منبع خوبی برای تحلیل داده های کاربران و مشتری ها برای شناسایی و پیشبینی های مفید برای برنامه ریزی ها و استراتژی های آینده برای توسعه ی اسمارت فارور باشه اما برای بعضی افراد که بر روی حریم شخصیشون حساسا به نظر نگران کننده میاد چون هیچ حرفی از کد گذاری اطلاعات کاربر از طرف اسمارت فارور منتشر نشده است

وب گاه smartfaror.com

12test

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *