داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

این که ایده ای به ذهن شما برسد و ان را ثبت کنید، با عملی کردن ایده بسیار متفاوت خواهد بود. تا زمان برگزاری MWC 2015 تنها یک ماه باقی مانده و هنوز مشخص نیست که آیا سامسونگ واقعا قصد معرفی دو نسخه از پرچمدار بعدی خود یعنی گلکسی S6 را دارد یا خیر؟ سامسونگ در این زمینه کمی متفاوت عمل کرده است و مسلما در سال گذشته با دیدن پتنت یک صفحه نمایش دو لبه هیچگاه به ذهنمان نیز خطور نمیکرد که روزی سامسونگ نوت اج را معرفی میکند. اکنون پتنت دیگری توسط این شرکت به ثبت رسیده است که خود جای تعجب دارد. میدانید چرا؟

با این همه خبرها حکایت از آن دارد که کمپانی مورد بحث احتمالا همان کاری را خواهد کرد که در شهریورماه گذشته در مورد Note 4 و Note Edge انجام داد و این بار دو نمونه مختلف از پرچمدار گلکسی را با نام های Galaxy S6 و Galaxy S6 Edge ارائه می کند.

samsung-galaxy-note-edge-review1

در کنار این موضوع، اگر هم این شرکت در نظر داشته باشد که تنها یک مدل از تلفن هوشمند گلکسی S6 را ارائه دهد آن محصول قطعا دارای دو لبه خمیده خواهد بود.

اگر به این پتنت ثبت شده نگاه کنید، لبه های منحنی شکل اسمارت فون در جلو بدنه قابل رویت نیست و وجود دوربین در پشت پتنت کنار این دو لبه کاملا گویای محصولی همانند یوتافون است. البته یوتافون به صورت کامل در پشت دستگاه بود اما این پتنت میگوید که قرار است در پشت اسمارت فونی از سوی سامسونگ به این صورت امکاناتی اضافه شود.
samsung-galaxy-note-edge-review2
حال به جلو دستگاه نگاه کنید؛ در جلو دستگاه نیز  این منحنی دیده میشود اما گویا قابلیت های نرم افزاری صرفا برای پشت دستگاه بهینه شده است. این که ارگونومی چنین دستگاهی تا چه حد “مضخرف” خواهد بود را کاری نداریم اما به قسمت بالای دستگاه نگاه کنید:
samsung-galaxy-note-edge-review3

علاوه بر این، آنگونه که در این سند آمده، تلفن هوشمند آتی سامسونگ مجهز به نوعی پنل (Pop-up Panel) است که بخش مرکزی آن بیرون آمده و وسعت می یابد.

این پنل می تواند به شارژ دستگاه ارتباط داشته یا اینکه روش تازه ای برای قرار دادن یک باتری قابل تعویض باشد چراکه نمایشگر این موبایل به گونه ای است که قرار دادن درب پشتی برای آن را دشوار خواهد کرد.

البته این مسأله به هیچ وجه نشان دهنده صحت وجود Galaxy S6 Edge نیست و از طرف دیگر هم نمی توان گفت که محصول نهایی دقیقا اینگونه خواهد بود.

به علاوه، نمی توان با اطمینان خاطر مدعی شد فناوری نمایشگر با قابلیت ادامه یافتن به بخش های پشتی دستگاه وجود دارد یا دست کم نمونه ای که بتواند با استقبال خوب خریداران روبرو شده و حاشیه سود بالایی نیز داشته باشد هنوز هم ساخته شده یا خیر.

به نظر میرسد چنین دستگاهی قرار است توسط درگاه بالایی خود، رشد پیدا کند و نمیدانیم دقیقه چه بنامیم اما یاد یکی از پتنت های اپل افتادیم.به یاد دارید در اخرین پتنت این شرکت قرار بود دکمه هوم با یک فشار از جای خود در امده و تبدیل به جوی استیک شود؟ به نظر شما چنین اتفاقی نیز ممکن است برای بالای چنین دستگاهی باشد؟

اما در مجموع و با توجه به اطلاعات درز یافته از این پتنت می توان به خوبی متوجه شده که در ذهن مهندسان سامسونگ چه می گذرد.

کم کم در حال فضایی شدن اسمارت فون ها هستیم! در کل موافق چنین تغییرات فیزیک هستید؟

مجید امانی

مجید امانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *