داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

اگر به خاطر بیاورید، مایکروسافت در سال ۲۰۱۴ دو بار به دادگاه رفت. علت آن ها، مخالفت با دستور یکی از دادگاه های ایالات متحده امریکا، برای دسترسی به ایمیل های کاربری که اطلاعاتش در سروری در دوبلین ذخیره شده بود. اما مایکروسافت هنوز از مبارزه دست نکشیده است. تا جایی که دولت ایرلند هم سرانجام در خصوص این موضوع، اظهار نظر کرده است.

مقامات ایرلند به تازگی مدارکی را بررسی کرده اند که تلاش شرکت مایکروسافت در جلوگیری از دسترسی غیرقانونی دادگاه های آمریکا را نشان می دهد. نظر این شرکت اهل ردموند این است که حکم جستجوی آمریکا نمی تواند در خارج از این کشور مورد استفاده قرار گیرد؛ در نتیجه دادگاه های آمریکا نیز نباید کنترلی بر داده های ذخیره شده در سرور های خارجی این شرکت داشته باشند.

به گزارش خبر دیجیناکو از این موضوع: مقامات ایرلندی به هر درخواستی از سمت آمریکا به سرعت رسیدگی خواهند کرد اما این کشور نیز باید به حق حاکمیت آنها احترام بگذارد و حقوق دیگران را پایمال نکند.

وزیر محافظت از داده های ایرلند، Dara Murphy درباره این موضوع می گوید: حق محافظت از اطلاعات شخصی، قانونی اساسی برای جوامع مدرن و اقتصاد رو به رشد دیجیتال محسوب می شود. ما باید به اشخاص و سازمان اطمینان دهیم که هر کاری جهت حافظت از حریم شخصی آن ها انجام خواهیم داد.

در حالیکه بسیاری از سیاست های مایکروسافت نیز ناقض حریم خصوصی محسوب می شوند، برخی شرکت ها و سازمان ها این رفتار مایکروسافت را مورد تحسین قرار داده اند.

Verizon و AT&T، اپراتور های آمریکایی، eBay، HP، EFF و حتی رقیب دیرینه ی این شرکت، اپل، در مبارزه در سمت مایکروسافت ایستاده اند.

یک سوال از شما کاربران دیجی ناکو، آیا اگر این اتفاق برای یک شخص ایرانی رخ می داد، آیا مسئولان ایرانی از حق او دفاع می کردند!؟؟

مجید امانی

مجید امانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *