داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

در طی هفت سال گذشته یا بیشتر ، گوشی های هوشمند به طور باورنکردنی با قابلیت های متنوع و مفید و کاربردی خود در زندگی روزمره ی ما نفوذ کرده اند تاثیر آنها بر روی جامعه بسیار زیاد بوده است و موجب تغییرات عینی و اساسی زیادی در شیوه ی زندگی شده اند ، و البته این تنها جنبه ای از زندگی ما نبوده است که دستخوش تغییر شده است بلکه حتی بر روی زندگی مجازی ما هم تاثیر خود را گذاشته است. برای بسیاری از ما این تغییرات در جهت بهتر کردن زندگی ما بوده است . در حال حاضر مردم در هر حالتی به هر اطلاعاتی که نیاز داشته باشند و هر سرگرمی که دوست داشته باشند به سادگی دسترسی دارند حتی در کشورهایی که کمتر توسعه یافته اند. اما تنها افرادی که به نوعی از ناتوانی های حرکتی رنج می برند فراموش شده اند و شاید نتوانند آن طور که سایرین از گوشی خود بهره میبرند از استفاده ی گوشی هوشمند خود لذت ببرند اینجاست که خلاقیت تعدادی از افراد مبتکر و انسان دوست راهگشای مشکلات موجود برای این دسته از مردم می گردد.

Sesame Enable استارتاپی است که توسط Oded Ben Dov و  Giora Livne  تاسیس شده است و دو سال گذشته را به توسعه گوشی موسوم به Sesame Phone پرداخته اند اگر داستان علی بابا و چهل دزد به گوشتان خورده باشد متوجه می شوید که نام سِسِمی بسیار جالب برای آن انتخاب شده است. این دیوایس از سخت افزار نکسوز ۵ گوگل بهره می برد ، ولی آنچه که Sesame Phone را برجسته نموده است نرم افزاری پیچیده است که به کاربران ناتوان و معلول حرکتی اجازه می دهد تا گوشی یاد شده را با صدا یا فقط با حرکات سر کنترل نماید.

20141028031323-unboxing

گوشی های هوشمند دنیا را در دستان ما قرار دادند، ولی برای افرادای با ناتوانی جسمی، تکنولوژی فعلی گوشی های هوشمند آنطور که باید پیشرفت خوبی نداشته اند این نقل قولی بود که درصفحه مربوط وبسایت جذب سرمایه مردمی Indiegogo نوشته شده بود، گوشی Sesame اولین گوشی است که مخصوص افراد دارای محدودیت یا کسانی که قادر به استفاده از دستان خود نیستند توسعه یافته است که دستیابی به تمام قابلیتهای گوشی را بدون نیاز یه هیچ گونه لمسی در یک گوشی کوچک و به شکلی برازنده ارائه می کند.

Sesame Phone ترکیبی از تشخیص حالات چهره ، ژست های حرکتی بدن و شناسایی صوتی را به کار میبرد تا کنترلی کامل بر گوشی را در اختیار کاربر قرار دهد، مکان نمایی که در صفحه ی اصلی دستگاه به صورت شناور قرار دارد حرکات سر شخص را از طریق ردیابی که توسط دوربین جلو صورت می گیرد تعقیب می کند و به این ترتیب کاربر با یک حرکت ساده قادر خواهد بود تا در هر مکانی از صفحه که مایل است کلیک نماید. قابلیت دیگری که می توان از آن بهره برد به این صورت است که با دستور صوتی ساده ی ( سسامی باز شو ) هر برنامه ای به راحتی قابل اجرا خواهد بود.

Sesame_BASTIHANSEN_IMG_2969-660x440

20141028110212-apps_image__1_

شرکت Sesame Enable در حال حاضر به دنبال جذب سرمایه ای ۳۰,۰۰۰ دلاری برای عرضه ی اولین نسخه از Sesame Phone  به بازار است.


 منبع: bgr

parham

پرهام برای پست هاش وقت زیادی صرف می کنه ، چون کاربران دیجی ناکو و علاقه مندان به فناوری رو زیادی دوست داره :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *