داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

 

 

سامسونگ گلکسی ۴ یکی از بهترین و باحال ترین فبلت های روی زمین است حال فرض کنید همان گوشی با لبه ای برگردانده شده به شما چه امکاناتی میدهد !

در واقع این لبه برای این ساخته شده تا شما دست رسی بهتری به برنامه های کاربردی و مدیریت  اعلان ها ت رسی بهتری خواهید داشت . نظر شما در باره این موضوع چیست؟

حال به بررسی این گوشی می پردازیم .

این گوشی باحال در  اول این سال وارد بازار ها میشود و فقط بخواطر لبه برگردانه شده اش قیمتش بالا تر از گلگسی نوت است .

اندازه و طراحی :

7ae72c68b4dea03de5a532e07ec995e8faf7f432

 

اندازه و طراحی گوشی ها یکی از معبار هایی است که گوشی را جذاب می سازد.  حال می خواهیم ببینیم که طراحی Galaxy Note Edgeچگونه است .

3563fb2227e411153642dcafc39f224b9d4bc2af

تقریبا ظاهر این گوشی با گوشی نوت ۴ یکی است دقیقا همان فیریم فلزی و همان پشتی چرمی پس در  ظاهر این گوشی چیزی خیلی اقرار آمیزی به کار برده نشده است ( البته اگر آن لبه گوشی را در نظر نگیریم !) البته تفاوت هایی هم وجود دارد مانند دکمه پاور که در گوشه ی نوت ۴ قرار دارد ولی در این گوشی در سمت راستش لبه ی منحنی اش است و دکمه پاورش در بالای گوشی قرار دارد .

 

cea24793e4543e2569cd6e7e109f07871e442339

این گوشی در اندازه ی صفحه نمایش تفاوت بسیار کوچکی با نوت ۴ دارد به این گونه که ابعاد گلکسی نوت   ۶.۰ × ۳.۱ × ۰.۳۳  اینچ است و ابعاد گلکسی اج ۶.۰ × ۳.۲ × ۰.۳۳ اینچ البته  یک دهم اینچ  به چشم نمی آید و اگر این دو گوشی را کنار هم بگزاریم تفاوتی احساس نمی کنیم .

هنوز استفاده یک دستی از گوشی کار آسانی نیست ولی این لبه به کسانی که دوست دارند با گوشی شان یک دستی کار کنند بسیار کمک میکند .البته مشکلی که وجود دارد این است که این گوشی برای چپ دستان مناسب نیست زیرا این لبه در سمت راست قرار دارد . سامسونگ کمپانی نیست که به این ریزه کاری ها بی توجهی کند .فکر میکنید که این کمپانی چه کرده است گوشی ای برای چپ دستان ساخته است که لبه اش در سمت راست قرار داشته باشد ؟ خیر ! این کمپانی این مشکل را با استفاده از راه حلی بسیار ساده حل کرده است فقط کافی است که گوشی را برعکس کنید تا لبه گوشی سمت  دست چپ شما برود پس شما هم میتوانید مانند یک راست دست از آن استفاده کنید !

 

 

صفحه نمایش:

5843510902bbe3650e91afdebc86bb27b65086e3

صفحه نمایش نوت۴ ۴، ۵.۶ اینچ است و صفحه نمایش اج ۵.۷ اینچ است . درست است که این اولین نوع از گوشی هایی است که لبه منحنی دارد ولی تاچ خوبی دارد .در حال حاضر گاهی گوشی دچار توهم نوری میشود .البته این نوع از گوشی ها از AMOLED استفاده میکند که یکی از پیشرفته ترین صفحه نمایش های جهان است( دقیقا مانند نوت۴) در واقع اگر بخواهیم خیلی  ساده بگوییم که AMOLED چیست باید بگویم که فناوری صفحه نمایشی است که رنگ ها را به صورت درخشان نشان میدهد و این و تراکم بسیار زیاد پیکسلی نتیجه اش این میشود که عکس و فیلم را با کیفیتی باور نکردنی خواهید دید. البته همان کیفیت را لبه منحنی اج هم دارد .( بعضی میگفتند که این گوشی لبه منحنی اش اصلا با صفحه نمایش اصلی اش قابل مقایسه نیست )

امکانات صفحه لبه :

1e582dd07bc9b09b40197e3be544c2308bef894c

این صفحه برای این ایجاد شده است که تلفن خود را در کمترین زمان چک کنید . این قسمت ازچند  پانل ایجاد شده است :

  1. پانل برنامه های اصلی با تنظیم برنامه های دلخواه
  2. پانل اعلان های گوشی
  3. پانل یاهو
  4. پانل  اسپرت

من تنها این پانل ها ذا پیدا کردم اما میگویند که کلا ۷ پانل وجود دارد .این پنل ها بسیار مفید اند مثلا در گوشی هایی که این لبه را ندارند کسی که از گوشی استفاده میکند باید برای استفاده از یک برنامه داخل قسمت اپ ها باید دنبال آن اپیکیشن بگردید و سپس آن را باز کنید و اگر خواستید دوباره به صفحه اصلی برگردید باید  دکمه برگردان را می زدید  ولی اکنون با استفاده از این لبه منحنی تنها با یک کیلیک این همه کار را میتوانید انجام دهید . این قابلیت بسیار ساده است ولی بسیار کاربردی و شگفت انگیز است .

به نظر من  بهترین قسمت  این لبه منحنی پنل اعلان ها است .چون تمامی اعلان ها را به صورت خلاصه اما بسیار کاربردی به شما معرفی میکند .

پس اگر شما یک ایمیل داشته باشید در لبه منحنی آیکون یاهو (به عنوان مثال )به نمایش در می آید .

شما میتوانید با استفاده از این لبه ی بدرد بخور میتوانید تماس ها را پاسخ دهید و یا آن را قطع کنید . به نوان مثال دارید بازی میکنید اگر کسی به شما زنگ زد مانند اسمارت فون های دیگر نباید کاری که دارید با گوشی انجام می دهید را  متوقف کنید وبه تلفن پاسخ دهید درحال بازی دستتان را در قسمت پاسخ  می گزارید و در هنگام بازی تلفن خود را جواب میدهید به همین آسانی !

5843510902bbe3650e91afdebc86bb27b65086e3

ابزار مفید :

 

e5dd7d5347fd1f362fd2cc164135540f5d149c8a

یکی از مهم ترین ابزار هایی که این گوشی دارد لبه اش است شما میتوانید آن را به یک خط کش تبدیل کنید میتوانید دسترسی سریع به چراغ قوه، ماشین حساب، کرونومتر، تایمر و ضبط صدا تلفن  داشته باشد . این ها فوقعالاده ترین امکاناتی است که ممکن است یک صفحه با این ابعاد انجام داد !

شما با فعال کردن سمت شب این گوشی قسمت لبه ی منحنی به صورت ساعت دیجیتال در می آید و تا ۱۲ ساعت هیچ اخطاری به شما نمی دهد .

این لبه به شما این امکان را میدهد که در عکسبرداری و فیلمبرداری فضای بیشتری داشته باشید . تاکنون برایتان پیش آمده است که درحال آهنگ گوش کردن بوده اید که میخواستید آهنگی را عوض کنید برای این کار شما باید صفحه را روشن میکردید و قفل را باز نموده و سپس موسیقی مورد نظرتان را عوض کنید ولی حالا با استفاده از این لبه منحنی در زمان بسیار کمتری این کار را انجام دهید .

رابط کاربری :

6ef22c993e540c4fba61913cd164fb05921422c2

همانطور که میدانید تاچ ویز یکی از امکانات اندروید است که در این گوشی هم به قوت گذشته اش کار میکند این رابط کاربری برای گیج کردن کاربر بسیار مناسب است !

رابط کاربری دیگری که بسیار هم جالب است امکان پاپ اپ سامسونگ است که به کاربران قابلیت های زیادی می دهد.

یکی دیگر از امکانات بسیار خوب قلم اس پن است که با استفاده از آن میتوانید دست خط خود را بکشید نقاشی بکشید و بسیاری دیگر از کار ها .

از مهم ترین امکانات جدید ترین گوشی های جدید برنامه ای است به نام  Spotify که شما می توانید با استفاده از آن روی صفحه حرکت نزولی داشته باشید .

و یکی از مهم ترین ویژگی های سری نوت این است که به کاربر این اجازه را می دهد که از اس پن مانند یک موس برای گوشی اش استفاده کند کار هایی مانند کپی پیست کردن متن و گرفتن تصاویر از صفحه نمایش.

یکی از باحال ترین امکانات جدیدی اسمارت فون ها ( مخصوصا سامسونگ ) میتوانید با استفاده از لمس حسگر کنار دوربین خود از خودتان یک آزمایش کامل از خود بگیرید .

البته چیزی که به این گوشی نسبت داده میشود این است که میتواند استرس هم اندازه بگیرد حال باید منتظر بمانیم ببینیم این ادعا درست است یا نه .

71f693e035a8cab956a115c16c13b8d407280bc8

دوربین :

 

74a941d732787ab468b84c008d892ed8f7fbc8a5

دوربین این گوشی هم مانند نوت۴ از دوربینی ۱۶ مگاپیکسلی بهره میبرد البته با این گوشی میتوانید از اجسام در حال حرکت هم عکس بگیرید .

4f92cded3a70dd539941ff04c3c1f0c91b344a31

همانطور که دیدید کیفیت نوت۴ با گلکسی اج کاملا یکسان بود.

 

باتری :

 

 

گلکسی نوت ۴ از باطری ۳۲ ۲۰میلی آمپری بهره میبرد اما گلکسی نوت اج از با تری ۳۰۰۰ میلی آمپری استفاده میکند .و بسیاری از قابلیت های باتری این گوشی درست مانند نوت ۴ است .

اگر شما این گوشی را در حالت کم مصرف بگزاید کاهش فوقالعاده در کاهش مصرف باتری میبینید . البته این را هم در نظر بگیرید که گوشی شما سیاه و سفید میشود و  بسیاری از امکانات آن از بین می رود .

و این گوشی در نیم ساعت ۵۰درصد شارژ میشود و عمر باتری عالی هم دارد .

آیا باید این گوشی را خرید ؟

نمکی توانیم بگوییم که بهترین گوشی بازار است اما میتوانیم بگوییم که یکی از بهترین ها است . برگ برنده این گوشی لبه منحنی اش است که به شما امکانات بسیاری می دهد البته بخواطر همین لبه روکش کردن آن کمی سخت باشد .عملکرد باتری هم عالی است و صفحه نمایش فوقالعاده ای دارد به نظر من خریدن این گوشی خالی از لطف نیست حال تصمیم گیری باشما است آیا شما آن را می خرید یا نه ؟

 

 

 

 

سامان گوهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *