داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

tadgusg1rtjfchdi9u8n

کدام دستگاه و چه زمانی به آندروید ۵ ارتقا پیدا خواهد کرد ؟

آخرین نسخه آندروید که از قبل به آندروید L در بین دوستداران و علاقه مندان تکنولوژی مشهور شده بود در نهایت در ژوئن امسال توسط شرکت گوگل با نام Android 5.0 Lillipop معرفی شد .در این نسخه بیشترین تغییرات از زمان معرفی نسخه Ice Cream Sandwich صورت گرفته است .حال در اینجا سعی میشود به تاریخ عرضه اولین دستگاه آندرویدی مجهز به ورژن ۵ که معمولا دستگاهی از خود شرکت گوگل و در همکاری با یکی از شرکای بزرگ همچون LG/Samsung و HTC خواهد بود اشاره کرده و در ادامه به تاریخ احتمالی آپدیت دیگر دستگاههای موجود بپردازیم،حتی اگر شده به زور پیشگویی !

نخستین دستگاههای مجهز به Android L از خانواده سنتی Nexus و با نام Nexus6 و Nexus9 خواهند بود.و اما در مورد دستگاهای موجود چه خبر ؟

Nexus

Nexus 6

Nexus 6

بنا بر اعلام شرکت گوگل Nexus 4 ، Nexus 5 ، Nexus 7 و Nexus 10 طی هفته های آتی این آپدیت را دریافت خواهند کرد . Nexus 6 و Nesus 9 هم در نوامبر امسال عرضه خواهند شد . آپدیت دستگاههای قبلی ساخته شده توسط این شرکت طی چند هفته بعد از عرضه این دو دستگاه انجام خواهد گرفت.

HTC

HTC One M8

HTC One M8

شرمت HTC نیز از قبل اعلام کرده بود که آپدیت جدید را برای HTC One M8 و HTC One M7 طی ۹۰ روز پس از دریافت این نسخه از سوی گوگل آماده خواهد کرد.همچنین بنا بر اعلام این شرکت آپدیت نسخه های دیگر خانواده One و دیگر دستگاههای برگزیده شده توسط این شرکت را پس از مدت کوتاهی بعد از آپدیت One M8 و One M7 آماده ومنتشر خواهند کرد.

Samsung

Galaxy S5

Galaxy S5

از طرف این شرکت هنوز برنامه ای قطعی بصورت رسمی اعلام نشده است . اما ما قطعا بر این باوریم که بیشتر دستگاههای سال ۲۰۱۴ این شرکت آپدیت را خواهند کرفت بخصوص Galaxy S4 و Galaxy Note 3 . اما سوال اصلی این است که این آپدیتها کی آماده خواهند شد . متاسفانه سامسونگ در این زمینه همواره سابقه بدی داشته است !!

Motorola

Motorola Moto X

Motorola Moto X

بنا بر اعلامیه موتورولا از این سال به بعد دستگاههای متنوعی بر پایه Android L توسط این شرکت روانه بازار خواهد شد . همچنین این شرکت در نظر دارد که هر دو نسل اول و دوم Moto X و Moto G همراه با Moto G 4LTE ، Moto E ، Droid Ultra ، Droid Maxx و Droid Mini را به نسخه جدید آندروید یعنی Android L مجهز کند.

LG

LG G3

LG G3

متاسفانه LG هم همچون سامسونگ هنوز تائید نکرده است که کدام دستگاه و کی این آپدیت را دریافت خواهند کرد. ما پیش بینی میکنیم حداقل G3 ، G2 Pro و به احتمال کمتر G2 و نسخه اصلی G این آپدیت را دریافت کنند.

Sony

Xperia Z3

Xperia Z3

شرکت سونی نیز دیگر شرکت بزرگ فعال در این زمینه است که هنوز برنامه خود برای آپدیت دستگاههای ساخته شده توسط خود را فاش نکرده است . و ما همچنان باز هم پیشبینی میکنیم که حداقل Xperia Z3 ، Xperia Z3 V و Xperia Z3 Compact این آپدیت را دریافت کنند !

نظر شما چیست ؟ بنظر شما چرا شرکتهای آسیایی از انتشار برنامه خود برای آپدیت امتناع میکنند ؟ آیا این بدلیل سردرگمی است یا سیاستی زیرکانه ؟!

 

mohsen

mohsen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *