داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

استیو جابز مدیرعامل سابق Apple در سال ۲۰۰۵ یک پرونده قضایی علیه کلیه شرکت‌های رقابت کننده با خود و شرکتش تنظیم کرد که در صورت تأیید شدن در حضور مقامات قضایی این اجازه را به Apple می‌داد که کلیه شرکت‌های رقابت کننده در زمینه تولید پخش کننده‌های موسیقی و همچنین سرویس‌های ارائه دهنده محتوای فرهنگی به صورت آن‌لاین را کنار بزند و به صورت یکه به تولید گجت های پخش کننده و ارائه خدمات بر روی وب سایت‌ آیتونز بپردازد. این پرونده نهایتا با ارائه جزییات کامل در دادگاه بدون دریافت غرامت ار اپل مختومه شد.

جزییات پرونده: تا پیش از برگزاری جلسه دادگاه روز پنج شنبه، جزئیات بیشتر پیرامون ویدئو منتشر شده از استیو جابز و همچنین چگونگی تشکیل این پرونده توسط Apple در سال ۲۰۰۵ در دست نبود. اما در جلسه دادگاه جزئیات بیشتری دراین‌باره منتشر شد. گویا iPod های تولیدشده در بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ به هنگام اتصال به رایانه فایل‌های صوتی موجود بر روی خود را به صورت خودکار در صورت خریداری شدن از سرویس‌های رقابت کننده با آیتونز بدون پرسش از کاربر حذف می‌کردند که البته چنین سیاستی یک سیاست دشمن ستیزانه از سوی Apple محسوب می‌شود. ویدیوی منتشر شده از جابز نیز ویدیوی شرح جزییات این پروژه در حضور کارمندان شرکت میباشد.

نتیجه دادگاه: در صورت باخت Apple در جلسه دادگاه پنجشنبه Apple مجبور بود ۳۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰ دلار غرامت برای رفع اتهام بپردازد، مسئولین شرکت Apple این اقدام شرکت را در بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ اقداماتی با اهداف امنیتی برشمردند و دلایل فنی انجام این اقدام را در جلسه دادگاه ذکر کردند. شایان ذکر است اگرچه جلسه دادگاه به نفع اپل اتمام یافت، اما اهداف اپل برای کنار زدن شرکت های رقیب نیز میسر نخواهد شد زیرا در مدت زمان سپری شده تا هم اکنون شرکت های مختلفی با مجوز های قانونی اقدامات خود را آغاز کرده اند.

مجید امانی

مجید امانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *