داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

نبرد کنسول‌های بازی در سال ۲۰۱۴ شاید چیزی کمتر از نبرد اسمارت‌فون‌ها نبود! رقابت بین ۲ کنسول قدرتمند یعنی PS4 و XBOX One آنچنان داغ بود که بازی‌خورها را کاملا به وجد آورد. اخیرا مایکروسافت تصمیم گرفته نسبت به به روز رسانی حافظه های رم GDDR3 و eSRAM اقدام کند. بدین ترتیب این کنسول می تواند بهتر از گذشته از پس پردازش های گرافیکی سنگین بهتر بر آید. با این حال شرکت یاد شده در بروزرسانی اخیری که برای SDK این کنسول ارائه شده، به این نکته اشاره کرد که کارایی حافظه eSRAM بهبود یافته است. ظاهرا مایکروسافت به تکاپو افتاده و در صدد جبران اختلاف است. با دیجیناکو همراه باشید…

طراح ارشد بازی Dying Light آقای Maciej Binkowski نیز به روز رسانی و بهبودهای اخیر را در ماژول eSRAM کنسول اکس باکس وان را تایید کرده است و در کیت API جدید آن امکان استفاده‌ی بیشتری از eSRAM برای بازی‌خورها فراهم شده است. این بهینه سازی به همراه ابزارهایی بهتر، باعث می شود توسعه دهندگان بازی برای ایکس باکس بتوانند با بهبود استفاده مطلوب از eSRAM کیفیت تولیدات خود را افزایش دهند. موردی که در ابتدای عرضه یکی از موارد مورد انتقاد مدل جدید بود و توسعه‌دهندگان امکان استفاده از تمامی حافظه‌ی رم را در اختیار نداشتند.

باید دید آیا گفته فوق به این معنی است که بازی Dying Light عنوانی خواهد بود که پس از عرضه، بتواند از تمام ظرفیت ممکن در اکس باکس وان به صورت بهینه استفاده کند یا خیر. پاسخ این سوال هنوز مشخص نیست ولی به طور قطع آپدیت و بهبودهای ارائه شده برای کنسول مورد بحث باعث خوشحالی گیمرها و البته توسعه دهندگان گیم خواهد شد. پاسخ هرچه که باشد، انتشار این خبر می‌تواند نوید روزهای بهتری را برای توسعه‌دهندگان بازی‌های XBOX بدهد و می‌توان امیدوار به کاهش هرچه بیشتر اختلاف میان ۲ کنسول رقیب بود، هرچند که سونی هم کاملا از این اوضاع مطلع است و مسلما در مدل‌های جدید PS4 نیز شاهد ارتقای عملکرد آن خواهیم بود.

مجید امانی

مجید امانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *