داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

 

بیل کوچلو در سال ۱۹۵۵متولد شد خوانواده او بسیار مشهور بودند وپدرش وکیل دادگستری و مادرش معلم بود .او از ۱۳سالگی علاقه شدید خود را به برنامه نویسی نشان داد در همین زمان ها بود که ایده ی ماکروسافت به ذهنش رسید .دقیقا زمانی که مدرسه تصمیم گرفت دانش آموزان را با پدیده جدیدی به نام کامپیوتر آشنا کند .البته بخواطر جای بسیار بزرگ این کامپیوتر ها و الته قیمت بالایشان مدرسه نمی توانست یکی از آن هارا خریداری کند بخواطر هین صندوقی برپا میکند که با پول آن بتوانند اجاره ی یک سال کامپیوتر PDP-10را جمع کنند .مدرسه فکر میکرد که این کامپیوتر برای دانش آموزان جذاب نباشد اما پس از اجاره دید که بیل گیتس و پل آلن علاقه ی بسیار زیادی به این کامپیوتر نشان میدهند ( و البته چند تن دیگر از دوستان بیل گیتس و  پل آلن که بعد ها از برنامه نویسان ارشد ماکروسافت شدند ). از زمانی که بیل پایش گذاشت خر خوانی را شروع  کرد و عینک ته استکانی زد .

روز ها گذشتند و بیل گیتس وارد دانشگاه هاروارد شد در دانشگاه هم خر خوانی را رها نکرد و برای اولین بار برنامه بیسیک را برای میکرو کامپیوترنوشت . البته در سال دوم دانشگاه خود را رها کرد و تمام انرژی اش را برای ماکروسافت نگه داشت . او مدیر بسیار خوبی بود و ماموریتش این بود که استفاده از کامپیوتر را جذاب تر کند . او تا سال ۲۰۰۰مدیر عامل شرکت ماکرو سافت بود ولی پس  از۲۵ سال مدیریت از این کار خسته شد و آن را به پالمر   سپرد   تا کار او را ادامه دهد ولی او به صورت کامل از  ماکروسافت بیرون نیامد بلکه به سمت  مدیر ارشد اجرایی و رییس هیئت مدیره در ماکرو سافت کارش ادامه داد ولی پس   ا ۳۹ سال کار در ماکرو سافت خسته شد و تمام بار و بندیلش را جمع کرد و از همه ی کار کنان ماکروسافت خداحافظا کرد و بارش را به دوش کشید و در افق محو شد !

البته او در سال ۱۹۹۹(همان ۲۰۰۰خودمان !) کتابی با نام Business @ the Speed of Thoughنوشت که نشان میداد چگونه میتوان در انجام امور کامپیوتری    موفق بود و  این کتاب به ۲۵ زبان ترجمه شد و در ۶۰ کشور جهان منتشر شد .

سامان گوهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *