داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

فیسبوک این خبر را تایید کرد که اکنون کاربران می توانند در فیدهای خبری خود از تصاویر انیمیشن GIF استفاده کنند. پیش تر فیسبوک برای جلوگیری از شلوغی بیش از حد صفحات فید خبری از این تصاویر پشتیبانی نمی کرد. این یک تصمیم بزرگ برای فیسبوک خواهد بود.

فیسبوک تا این زمان جز فیلم از هیچ تصویر یا انیمیشن متحرک پشتیبانی نمی کرد. از سال ۲۰۱۳ نیز شرکت قابلیت Auto-Play یا پخش اتوماتیک را نیز به فیلم های فید خبری اضافه کرد. حال با وجود این قابلیت شاید وجود تصاویر GIF منطقی تر به نظر برسد.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، فیسبوک این اعتقاد را داشت که وجود تصاویر انیمیشن GIF باعث کاهش کیفیت سایت و به هم ریختن نظم فید خبری می شود. تاکنون این باور باقی بوده است. حالا فیسبوک تصمیم خود را عوض کرده است.

کاربران فیسبوک می توانند لینک های انیمیشن GIF خود را از سایت های خارحی دیگر مانند Giphy, Imgur, Tumblr یا elsewhere کپی و به جهت انتشار در استاتوس باکس خود جای گذاری کنند. در حال حاضر امکان آپلود مستقیم تصاویر انیمیشن GIF وحود ندارد. ولی نتایج انتشار از سایت های دیگر نیز همان است.

مانند ویدیوهای شما، تصاویر GIF شما مطابق تنظیمات ویدیوها عمل می کند و قابلیت Auto-Play یا پخش اتوماتیک را نیز خواهند داشت. این قابلیت در حال حاضر در گوشی های همراه امکان پذیر نیست و هنوز زمان اضافه شدن تایید نشده است.

  • توسط: مجید امانی
  • ۱۱ خرد ۱۳۹۴
  • خبر ها
مجید امانی

مجید امانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *