داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

جعبه ای شیشه ای که طوفان و صاعقه را در خود مهار می کند! درست است شاید این جعبه شیشه ای که به Tempescope معروف است نتواند واقعاً این کار را برای شما انجام دهد ولی می تواند وضعیت آب و هوای واقعی را به صورت فیزیکی و به شکل جذابی برای شما بازسازی کند

Tempescope یکی دیگر از آیتم های باحالی بود که در  CEATEC ( از بزرگترین نمایشگاههای تکنولوزی ژاپن) ، پنهان شده بود. تیمی که این وسیله ی خلاقانه را ساختند از آن به این شکل نام بردند ” یک نمایشگر فیزیکی محیطی که وضعیت آب و هوا را با جلوه های دیداری به نمایش در می آورد.”

 این وسیله جعبه ای است که به شکل ماهرانه ای وضعیت آب وهوای فردا را به شیوه ای درجه یک ، عجیب و غریب و آرامش بخش و با جلوه های بصری زیبایی برای شما خلق می کند جدا از یک وسیله ی کاربردی می تواند در نقش یک  شی زینتی بسیار خلاقانه در گوشه ی اتاق نشیمن خانه ی شما جا خوش کند.

Tempescope  2

 

Tempescope  برای اینکه دقیقاً بداند که چه نوع آب و هوایی را باید بازسازی کند ، پیش بینی هوای ساعت به ساعت را از طریق یک ارتباط وایرلس از PC دریافت می کند (مدلهای آینده قادر خواهند بود به سادگی داده های مشابه را از اسمارتقون شما دریافت کنند)، و وقتی که Tempescope بفهمه که چه اتفاقی در حال روی دادن است، سعی می کند که آن شرایط هواشناسی را درون مکعب مهروموم شده ای که در بالا ملاحظه میفرمایید خلق کند.

شیوه ی کار آن به این صورت است که ترکیبی از آب و امواج اولتراسونیک بخارهایی ابر مانند درون جعبه به وجود می آورد،به دنبال آن با جمع شدن بخار در قسمت بالایی و ریزش آن به سمت پایین شرایطی مانند باران شبیه سازی می شود. و LED های که در قسمت بالای آن وجود دارد بر اساس آنچه قرار است فردا اتفاق بیفتد نمایی از صاعقه یا نور آفتاب را ارائه می دهند.

thunder tempescope

 

این وسیله که حاصل ساعتها کار یک تیم کوچک سه نفره است چندین سال در حال توسعه بوده و اکنون آنها قصد دارند تا به زودی یک کمپین جذب سرمایه  در سال آینده برای آن راه اندازی کنند که اگر موفق باشد مسیر را برای ساخت یک بادنمای مدرن و کاملاً حرفه ای هموار می کند.

اگر شما میتوانستید حاضر بودید به جای خرید یک وسیله ی زینتی گرانقیمت برای Tempescope سرمایه گذاری کنید یا خیر؟

منبع:engadget

parham

پرهام برای پست هاش وقت زیادی صرف می کنه ، چون کاربران دیجی ناکو و علاقه مندان به فناوری رو زیادی دوست داره :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *