داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

همانگونه که می دانید اپل در زمان ارائه و عرضه ی آیفون ۶ به بازار تصمیم گرفت مدل پایه آن را با ۱۶ گیگابایت حافظه عرضه نماید و با حذف مدل ۳۲ گیگابایتی از لیست محصولات خود، کاربران مجبور بودند اگر به فضای ذخیره سازی و حافظه بیشتری نیاز داشتنده باشند یکی از آیفون های ۶ ، ۶۴ و یا ۱۲۸ گیگابایتی را خریداری کنند.

جان گروبر که معمولا در مورد محصولات اپل نظرهای مثبتی ارائه می دهد، تصمیم اپل در رابطه با ارائه ی مدل پایه آخرین اسمارت فون خود یعنی آیفون ۶ تنها با ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی را سیاستی خبیثانه دانسته و می گوید: در پیش گرفتن این روش، با توجه به حجم برنامه ها ها و فایل های موسیقی و ویدیویی امروزی ابداً درست نبوده است.

همچنین باید این موضوع را در نظر گرفت که iOS 8 در زمان ارائه ی اولیه نیاز به فضای زیادی از حافظه برای نصبداشت، که باعث شده بود کاربران به دردسر بیافتند.

با اینکه آیفون ۶ به صورت پیش فرض با سیستم عامل iOS 8 عرضه می شد ولی با این حال روزی کاربران این موبایل نیز بالاخره قصد ارتقای نرم افزاری تلفنشان را خواهند داشت و در آن روز ۱۶ گیگابایت حافظه مشکلی بزرگ برای کاربران به وجود می آورد.

Neil Cybart یکی از تحلیل گران فعال در رابطه با بازار اسمارت فون ها اخیراً در اظهار نظری که بی ربط به توضیحات قبلی ما نیست، گفته است عرضه مدل پایه آیفون ۶ و ۶ پلاس با ۱۶ گیگابایت حافظه باعث می شود تا اپل در سال  ۲۰۱۵ میبادی ۳ میلیارد دلار از این تلفن های هوشمند کسب درآمد نماید.

Neil Cybart اینگونه توضیح می دهد، از آنجایی که مدل میانه ی آیفون از لحاظ قیمتی، ۶۴ گیگابایت حافظه دارد و دیگر خبری از مدل ۳۲ گیگابایتی نیست و یک گزینه ی ۱۲۸ گیگابایتی نیز افزوده شده، بسیاری از کاربران ۱۶ گیگابایت را حافظه ای کم و هزینه ای که برای ۱۲۸ گیگابایت بپردازند را زیاد می دانند و لذا به سراغ آیفون ۶ ، ۶۴ گیگابایتی می روند که البته ۱۰۰ دلار گران تر از ۱۶ گیگابایتی ها هستند.

همین قیمت بالا باعث شد تا متوسط قیمت فروش آیفون از سال های گذشته بالاتر باشد و پیش بینی می گردد به خاطر مسئله ی یاد شده در سال ۲۰۱۵ اپل بتواند تنها با یک تغییر ساده در میزان حجم حافظه های تلفن های هوشمندش به درآمدی ۳ میلیارد دلاری از این خط تولید دست پیدا کند.

بسیاری از اسمارت فون اندرویدی حتی با ۳۲ گیگابایت حافظه ی داخلی ، با وجود این حافظه نسبتا مناسب، باز هم اجازه افزایش حافظه اش را از طریق کارت حافظه جانبی می دهد. اما چنین مسئله ای در مورد آیفون بی معنی می باشد!!! برخی از کارشناسان به این امر معتقدند که اگرچه اپل با سیاست گذاری خاص خودش سبب شده تا خریداران محصولاتش ناچارا ۱۰۰ دلار بیشتر هزینه کنند اما این شیوه در طولانی مدت عواقب خوشایندی برای کمپانی ساکن کوپرتینو نخواهد داشت.

البته قابل ذکر است این تفاوت قیمت ۱۰۰ دلاری در کشوری مثل ایران یک تفاوت بالای ۳۰۰۰ هزار تومانی می شود!

  • توسط: مجید امانی
  • ۰۲ دی ۱۳۹۳
  • اپل
مجید امانی

مجید امانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *