داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

[wpu]لینک کوتاه[/wpu]

بار دیگر حراج Apple 1 که ممکن است اینبار به یک نوستالژی نیم میلیون دلاری تبدیل شود ، آخرین مرتبه ای که یک کامپیوتر Apple 1 به معرض فروش گذاشته شد ماه ژوئن سال گذاشته بود. و حال دوباره یک Apple 1 دیگر و البته سالم که مانند روز اول کار می کند به حراج گذاشته شده است.

Apple 1 اولین مرتبه در  سال ۱۹۷۶ یعنی ۳۸ سال پیش رونمایی شد، که در همان زمان فقط ۲۰۰ عدد از آن ساخته شده بود، آخرین موردی که به فروش عمومی گذاشته شده احتمالاً باید جزو اولین ۵۰ کامپیوتر اپل ۱ ساخته شده باشد.

apple-1-

حال این کامپیوتر اپل۱ قدیمی که تخمین زده میشود چیزی در حدود ($۳۰۰,۰۰۰ – ۵۰۰,۰۰۰) دلار قیمت داشته باشد و جزو اولین کامپیوتر های شخصی محسوب می شود که به صورت مونتاژ شده و آماده برای استفاده عموم و نه فقط گیک ها در تاریخ فروخته شده است به تیتر اخبار تکنولوژی تبدیل خواهد شد.

از کمتر از ۵ واحد دستگاهی که در طول چهار سال گذاشته به معرض فروش عمومی گذاشته شده بودند همگی آسیب دیده ، تعمیر شده و یا نسبت به شرایط اولیه خود تغییر داده شده بودند. اما مورد کنونی در آگوست ۲۰۱۴ توسط یکی از متخصصین Apple 1 به نام Cohen Corey به صورت کامل بوت و راه اندازی شد ، و هم اکنون در بهترین شرایط ممکن قرار دارد.

Apple 1 توسط استیو وازنیاک معروف که یکی از بنیانگذاران و شخص دوم اپل بود طراحی، ساخته و مونتاژ شده است، و  اولین کامپیوتری بود که توسط کمپانی اپل و خود مدیر عامل شرکت یعنی استیو جابز بازاریابی و فروخته شد.

استیو جابز فولکس واگن میکروباس (VW Microbus) خود و استیو وازنیاک نیز ماشین حساب HP-65  را برای به دست آوردن پول موردنیاز برای ساخت و تامین قطعات کامپیوتر های Apple 1 فروختند، که با مجموع پول به دست آمده موفق به ساخت نزدیک به ۲۰۰ عدد کامپیوتر اپل ۱ شدند که بدون آن ممکن بود اپلی هم هرگز وجود نمیداشت. اینجاست که ارزش واقعی این بورد به ظاهر ساده که میتوان گفت در زمان خود بی نظیر بود و البته کسانی که توانستند با تلاش خود این محصول را خلق کنند آشکار می شود.

g13

آخرین اپل وان با قیمت سیصد و سی هزار دلار به فروش رفت و مورد کنونی ممکن است حتی بیشتر از این مبالغ به فروش برسد.

حال نیز اپل به پنجمین تولید کننده ی بزرگ دنیای PC تبدیل شده است کمپانی که می توان گفت استارت صنعت تولید کامپیوتر های شخصی،همگانی ساختن و توسعه اش توسط آن زده شد.

خب نظر شما در مورد apple 1 چیست؟ آیا اگر نبود باز هم کمپانی اپل به عظمت امروز وجود داشت و میتوانست به عنوان غول دنیای فناوری فرمانروایی کند. و استیو جابز چگونه رویای داشتن شرکتی که برای خود او باشد را عملی می کرد؟

apple-one-620x361
منبع: geeky-gadgets

 

parham

پرهام برای پست هاش وقت زیادی صرف می کنه ، چون کاربران دیجی ناکو و علاقه مندان به فناوری رو زیادی دوست داره :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *