داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

تا حالا شنیدید که سرعتی به سریعی نور در جهان هستی وجود ندارد ؟ ، اگر که این سوال را شنیده اید آیا می دانید که اگر یک ثانیه با این سرعت کرحت کنید به کجا خواهید رسید ،  در این پست می خوام در قالب مطلبی جالب به صورت داستانی (نه واقعی) این موضوع را برایتان شفاف کنم .

دو برادر دوقلوی جوان سال ها در پی آن بودند که بتوانند با انجام کاری در مدت بسیار کوتاهی سال های زیادی را بگذرانند ، اما نتوانستند به نتیجه ای برسند ،بعد از آن واقعه آن ها تصمیم گرفتند  با زدن آگهی ای با موضوع سفر به آینده وقرار دادن مبلغ قابل توجهی از دیگران نیز کمک بخواهند .

شرکتی پیدا شد و  به این دو برادر  گفت : که ما می توانیم چنین کاری را با ترفندی پیشرفته انجام دهیم و در عوض آن ۵ برار مبلغ پیشنهادی آگهیتان را از اول کار  می گیرم .

آنان چند روز مهلت خواستند و در نهایت به شرکت اعلام کردند که این کار را زودتر برایشان انجام دهند . پس از ۶ ماه شرکت مذکور به آن دو برادر اعلام کرد که تنها یکی از شما می توانید به آینده سفر کنید ، دو برادر اول کمی اعتراض کردند و با بحث و جدل به این نتیجه رسیدند که یکی از آن ها عازم سفر به آینده بشود.

او را به ایستگاه راه آهن خود بردند و به وی گفتند : چند لحظه در این قطار می نشینی و به آینده می روی !

(قطاری که به ادعای آن ها قادر بود با سرعت نور حرکت کند )

هنگام سوار شدن از او پرسیدند: که می خواهی به چه زمانی برسی ؟ – او گفت می خواهم نوه برادرم را ببینم و سپس سوار قطار می شود . آن شرکت پس از گذشت ۶۰ سال به برادر او اطلاع می دهند که برادرت از آن سفر بازگشته ، او که بسیار شگفت زده شده بود خود را سریع به همراه همسر و بچه هایش به راه آهن رساند . برادرش وقتی از قطار پیاده شد از مدیر شرکت پرسید برادرم کجاست ؟ وی پاسخ داد برادرت آن جاست اما اوباور نکرد و گفت جدی می گویم او کجاست و زمانی که از موضوع مطلع شد بسیار تعجب کرد که او هنوز جوان است ولی برادرش در شرف مرگ !

این داستان بیانگر سرعت بسیار زیاد نور در مقابل دیگر اجسام است ، لطفا با دیجی ناکو همراه باشید که در آینده ای نزدیک دلیل این امر را به طور کامل و به همراه جزئیات(سرعت نور و ..) برای شما در سایت Diginacoآماده می کنم .Faster-than-Speed-of-Light-3

نظر شما در مورد این داستان چیست ؟

 

  • توسط: diyar
  • ۲۰ مرد ۱۳۹۳
  • علمی
diyar

diyar

دیار مدیر و سردبیر سایته و بیشتر وفتش رو روی کار آفرینی و برنامه نویسی می گذاره ، هر از چند گاهی هم تو دیجی ناکو می نویسه . طرفدار شدید استیو جابز هم هستش .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *