داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

نکته جالبی که در بازار فناوری وجود دارد ،  هرگاه فرد به دنبال گجتی عالی  جهت انتخاب برای خریدش می رود با مشکلالت دشواری ( در ظاهر سوال )  مقابل خواهد شد و راه خرید را برای او بسیار تنگ و باریک می کند ، مشکلات دشواری که دلیل آن ها را در چندین سوال می توان بررسی نمود !

امروز در دیجی ناکو تصمیم گرفتم که شما کاربران عزیز دیجی ناکو را با  این سوالات در قالب پستی بهمراه پاسخ آشنا کنم :

دنیای فناوری هیچگاه نمی ایستد

دنیای فناوری هیچگاه نمی ایستد

این مدل با آن که از برترین ها است ، قدیمی خواهد شد ؟

خوب پاسخ این سوال قطعا بله می باشد ، و البته چنین پاسخی نه تنها برای این پرسش در مورد تبلت ها ، موبایل ها و لب تاب ها  بلکه در مورد تمامی محصولات ( گجت ) های فناوری صدق می کند و دلیلش هم با توجه به دنیای فناوری و سیاست شرکت های بزرگ کاملا واضح می باشد ، برای مثال اگر سامسونگ روز به روز سطح فناوری خود را بروز رسانی نکند از بازار های جهانی عقب می افتد . ( کاربران پرچمداران سری قبل این شرکت مشتاق به خرید پرچمداران نسل جدیدش نخواند شد )

اما به دلیل رقابت بسیار شدید میان ابرقدرت های دنیای فناوری تمامی شرکت ها در هنگام عرضه محصول جدیدشان تمام خلاقیت خود را بکار می گیرند تا از مسیر رقابت خارج نشوند و قاعدتا چنین خلاقیتی بزودی زود ها قدیمی نخواهد شد .

باید این امر را پذیرفت که هر محصولی در دنیای فناوری حتی قول های این سرزمین نرسیده به یک سال قدیمی خواهند شد ، البته قدیمی شدن منظور از کار افتادن گجت مورد نظر نمی باشد و این ویژگی پس یک سال بیشتر در مورد قسمت نرم افزاری آن پیش می آید که این قدیمی شدن در محصولات اپل کمتر دیده می شود .

پس همیشه سعی کنید که در انتخابتان اشتباه نکنید و اگر از اشخاصی هستید که چنین سوالی هنگام خرید ذهنتان را به خود آشفته  می کند پس هنگام خرید حتما در ردیف اول الویت های خود زمان آپدیت نرم افزاری گجت مورد نظر و سپس مشخصات سخت افزاریش را قرار دهید .

از این به بعد ، اگر شما نیز در هنگام خرید گجت مورد نظز خود در این مورد بسیار وسواس به خرج می دهید ، این ویژگی را برای خود قانونی قرار دهید چرا که هیچگاه در عمرتان با گجتی که همیشه برترین بماند روبرو نخواهید شد ، فقط امکان دارد انتخاب مورد نظرتان در صورتی که بسیار عالی  ترین گزینه را برگزیده باشید دیرتر قدیمی شود .

زمینه گجت ها بسیار وسیع تر شده ، در هنگام خرید برترین گجت شما را می خواند

زمینه گجت ها بسیار وسیع تر شده ، در هنگام خرید برترین گجت شما را می خواند

آیا نسل جدید این گجت با نسل کنونی اش تفاوت بسیاری خواهد داشت ؟

بر طبق قانون قدیمی شدن در میان گجت ها خوب صد درصد  میان دو نسل از یک محصول فناوری تفاوت هایی وجود خواهد داشت اما میزان تفاوت آن یا همان پیشرفت قابل توجه نسلی نسبت به نسل قبلی خود بیشتر بستگی به شرکت سازنده آن محصول دارد .

برای مثال شرکت سامسونگ در حدود چهار سال پیش تمام خلاقیت خود را که جمع آوری تمامی ایده های دنیای فناوری بود به کار گرفت تا بتواند در فروش نسل جدید پرچمدار آن زمانش رکورد های جدیدی ثبت کند که تا حدی هم توانست به مقصود خود برسد اما یک سال پس از آن یعنی دوسال پیش هنگامی که این شرکت کره ای ایده های خود را بر روی یک کاغذ یادداشت نمود مشاهده کرد که اگر پرچمدار جدیدش را تا این حد با خلاقیت ادغام کند نخواهد توانست تا دید بازار را به سوی خود جلب کند ، همین شد که برخی از ایده های حالب آن سال را با طرح های خود در هم آمیخت و کاربرد های جالبی اعم از سنسور های حرکتی را توانست برروی پرچمدار خود سوار کند ،که با شکایت شرکت هایی مانند ال جی مواجه شد.

خوب با این کار های شرکت سامسونگ کم کمک ایده های غول کره در حال مرگ بودندتا اینکه دوباره با ایده ی شرکت های دیگر نگذاشت که ایده هایش به آخرت خود برسند ، تمام این ها گفته شد که اگر شکرتی چنینی در گذشته تمام آنچه را که داشت رو کند ، در آینده نزدیک نخواهد توانست که در نسل جدید محصولاتش لقب پیشرفت بسیار را قالب کند .

اما در نقطه مقابل چنین برند هایی سازنده هایی هم مانند اپل وجو دارند که با سیاست های خاص خود نگذاشته که همیشه نیاز به ایده باشند و هر ساله با اضافه کردن ایده ای جالب  تقریبا تمام کار هایی را که شرکتی مانند سامسونگ انجام می دهد را به عمل می رساندو همیشه حتی در آینده ی نزدیک هم امکان تکامل نسل به نسل محصولاتشان را دارند ، البته هر نسل نسبت به نسل بعد تغییر زیادی نخواهند کرد.

در نهایت می توان گفت به دلیل شرایطی که در دنیای فناوزی به وجود آمده حداقل تا ۲  سال آینده در نسل های جدید گجت های شرکت ها شاهد تغییرات چندان مهمی نخواهیم بود که دلمان را برای خرید محصول فناوری ای بزند .

پس شما نیز هنگام خرید گجت مورد علاقه ی خود در این زمینه وسواس زیادی به خرج ندهید و بدانید شاید تنها پیشرفت میان دو نسل از یک گجت تنها شکل ظاهری و تغییر اعداد قسمت های مختف باشد .

 

در هنگام خرید تمامی نظرات و گفته ها را یک بار دقیق مرور کنید

در هنگام خرید تمامی نظرات و گفته ها را یک بار دقیق مرور کنید

از میان این دو کدامشان بهتر است ؟

می توان گفت که مهم ترین سوال برای اشخاصی که با سوالات یک و دو مشکل نداشته باشند همین سوال {از میان این دو کدامشان بهتر است ؟} است ، چرا که بیشتر مردم قسم اعظم مشکلشان و حتما اولین ردیف الویت هایشان در خرید گجتی مبحث مالی می باشد .

برای مثال امکان دارد که شما به بازار رفته و دلتان با ال جی جی ۳ باشد و لی به دلیل مشکل مالی و از آن جایی که جی ۳ نسب به بعضی از تلفن های هوشمند در حال حاضر گران تر است ، نتوانید جی ۳ را فراهم کنید و به جای آن به دنبال گزینه هایی چون جی تو و اس ۴ سامسونگ می روید و هنگام انتخاب یکی از میان این دو چون دلتان با جی ۳ است ، احساس نخریدن گوشی برایتان پیش خواهد آمد یا اینکه به سختی شاید جی ۲ ار چون به جی۳ نزدیک تر است انخاب کنید  .

پس در کل هر هگاه قصد خرید گجتی را داشتید حتما در گزینه اول الویت هایتان سطح مبلغی که می توانید برای خرید یک گجت هزینه کنید را قرار دهید سپس دیگر نیاز هایتان را ، تا در هنگام خرید دنیا در مقابل چشمتان تاریک و محدود نشود.

راستی امکان دارد که شما میان دو تلفن هوشمند مانده باشید که کدامشان برای خریدتان مناسب است در چنین مواقعی با مراجعه به { از دنیای فناوری سوالی دارید ؟} و سوال درمورد انتخابهایتان و گزینه های که در ذهنتان است و دریافت پاسخ از دیجی ناکو ،می توانید در روند خریدتان سریع تر پیش بروید و راحت خریدتان را انجام دهید !

 

آیا شما با این پاسخ ها برای چنین سوالاتی موافق هستید ؟

 

diyar

diyar

دیار مدیر و سردبیر سایته و بیشتر وفتش رو روی کار آفرینی و برنامه نویسی می گذاره ، هر از چند گاهی هم تو دیجی ناکو می نویسه . طرفدار شدید استیو جابز هم هستش .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *