داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

این روزها شاهد افزایش استفاده از تکنولوژی های جدید و نوین برای همه افراد هستیم. بسیاری از فناوری هایی که در حال توسعه هستند سعی در این دارند که افراد معلول را به زندگی عادی برگردانند. از دست و پاهای مکانیکی گرفته تا قلب های مصنوعی، همه بخشی از دستاوردهای متخصصین خوزه تکنولوژی است.

به گزارش خبر از دیجی ناکو، به لطف وجود یک عینک هوشمند یک مادر نابینا توانسته فرزند خود را که تازه به دنیا آمده برای اولین بار ببیند. عینک هوشمند eSight  تصویر یا ویدئویی را ضبط کرده و سپس به صورت همزمان با یکسری بهینه سازی ها آن را برای دید افراد نابینا و کم بینا آماده می کند. این بهینه سازی ها به چشم این قابلیت را می دهند که از طریقی دیگر بتواند ببیند.
نام این زن ۲۹ ساله Kathy Beitz است که اولین عینک خود را در مدرسه گم کرده. او با مشکلاتی مواجه شده که همه با هم باعث شده اند در بینایی وی مشکل ایجاد شود و نتواند دیگر چیزی را با چشمان خود مشاهده نماید.
حالا فناوری به کمک افراد نابینا هم آمده و برگ برنده ای برای عینک هوشمند eSight نیز هست. مادر نابینا در گفتگو با CBC گفته که هیچگاه زمانی که برای اولین بار نوزاد خود را دیده فراموش نخواهد کرد. بخشی از گفته وی اینچنین بود:‌ چهره و دست و پای کوچک نوزادم را بیاد می آورم که در حال تکان دادن آنها بود وگریه می کرد.
این محصول که شرکت سازنده آن اعلام کرده حدود یک سال دیگر به بازار عرضه خواهد شد و در آن زمان قیمت تقریبی آن ۱۵ هزار دلار خواهد بود.

  • توسط: مجید امانی
  • ۰۹ بهم ۱۳۹۳
  • خبر ها
مجید امانی

مجید امانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *