داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

در این قسمت از شبانه میخواهیم زندگی نامه دیوید فیلو را بررسی کنیم . با من در دیجی ناکو همراه باشد …

دیوید در ۲۰ اوریل ۱۹۶۶متولد شد . او به مهندسی کامپیوتر بسیار علاقه داشت برای همین دنبال علاقه اش رفت و در داشگاه اکسفورد به تحصیل پرداخت . او در دانشگاه به تحصیل میپرداخت که استادش به او تحقیقی در مورد تراشه های کامپیوتری داد او و دوستش جری یانگ به تحقیق در باره ی این موضوع پرداختند ولی فقط دنبال تحقیق نمی گشتند آنها داشتند در اینترنت پرسه میزدند در آن روز بسیاری از سایت های جالب را پیدا کردند.

آن ها تصمیم گرفتند که موتور جست و جو گری را بسازند که به راحتی و با فقط تایپ چند کلمه کیلیدی بتوانند به چیزی که میخواهند دست پیدا کنند . البته کار برای آنها بسیار سخت بود چون در آن زمان باید تمام این کلمات بصورت دستی وارد میشد و این کار بسیار سخت بود . اسم این سایت اول با نام متور جست و جو گر جری و دیوید در سال ۱۹۹۴ در اینترنت به انتشار در آمد ولی در همان سال دو باره نام آن تغیر کرد و به نام متور جستوجو گر “یاهو “تغیر نام داد .

در همان سال بازدید یاهو به ۱ ملیون رسید و بسیاری از شرکت های بزرگ مانند ماکرو سافت به یاهو پیشنهاد داند که با قیمت بالا این سایت را میخرند ولی این دو به آنها جواب نه دادند و دلیل آنها هم این بود که آنها از این کار  تصمیم نداشتند که پول در بی آورند و بیشتر جنبه ی معنوی این کار برای آنها مهم بود . ولی پس از مدتی دانشگاه به آنها شکایت کرد چون ترافیک زیادی براای این کار مسرف میشد و این هم سرمایه ی بسیار زیادی می خواست بعد از این کار بود که جنبه ی مادی این کار هم برای دیوید و جری مهم شد و آن ها به دنبال اسپانسر گشتند .

این شرکت کوچک در آینده برای جری و دیوید بسیار پول ساز می شود به صورتی که دیوید در جایگاه ۸۲۳ ثروتمند ترین های جهان مینشیند .

سامان گوهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *