داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

موارد خیلی کمی در بازاریابی اپل به شانس تقدیر واگذار می شود، در حقیقت ، با نگاهی کمی عمیق تر به خیلی از موضوعات و پدیده های اطراف یا شاید هم با متفاوت فکر کردن می توانیم به بینش زیادی در این زمینه دست یابیم.

استیو جابز به سختی کار می کرد تا در قسمت اصلی نطقش در ارائه مربوط به مراسم معرفی محصولات یک نمایش بی نظیر و هیجان انگیز را خلق کند، از روش کلاسیک جابز یعنی “… و راستی یک مورد دیگه” تا استفاده ی ماهرانه اش از مطلب کلیدی هر نطقش برای حداکثر تاثیر ممکن ، استیو به هر شکل ممکن بر صحنه و حضار فرمانروایی می کرد. به راحتی می توان گفت که تا به حال هیچ اجرایی در دنیای تکنولوژی یا تقریباً هیچ زمینه ای از تجارت  نبوده که بتواند حتی نزدیک به روشی که او از  شور و هیجان و شوخ طبعی و نمایش  برای معرفی محصولش بهره می برد باشد. هیچ کدام از کارهایی که استیو بر روی صحنه انجام میداد به صورت بی هدف انجام نمی گرفت در واقع همه چیز از قبل برنامه ریزی شده بود حتی دقیقه که خبر ما به آن اختصاص دارد.

در ۹ ژانویه ۲۰۰۷ در ساعت ۹ صبح استیو جابز صحنه را در کنفرانس مک ورلد در اختیار گرفت و نطق خود را شروع نمود و درست در دقیقه ی ۳۵ از ارائه اش گفت: “امروز روزی است که من برای دو سال و نیم برای آن لحظه شماری میکردم …” و درست نزدیک ساعت  ۹:۴۲ صبح استیو از آیفون رونمایی کرد. بنابراین زمانی که در همه ی تصاویر تبلیغاتی گرافیکی در آیفون و آیپد منجمد شده دقیقاً همان زمانی است که آیفون برای اولین بار به جهان معرفی شد. خب حالا که فهمیدید قضیه از چه قرار بوده امیدواریم با خیال راحت بتوانید به زندگیتان برسید همه ی راز اپل در همین لحظه ی تاریخی خلاصه می شد.

خب حال اگر مایل باشید میتوانید شرح این موضوع را از زبان خود اسکات فورستال نایب رییس بخش نرم افزاری اپل بخوانید.

ما قسمت اصلی فرآیند ارائه محصول را به گونه ای تنظیم کردیم که آشکار ساختن باشکوه محصول در حدود دقیقه ی ۴۰ از معرفی اتفاق بیفتد. زمانیکه تصویر بزرگی از محصول بر روی پرده به نمایش در می آید، ما میخواستیم ساعتی که بر روی پرده به نمایش گذاشته شده به زمان حقیقی ساعت های حضار نزدیک باشد اما این موضوع را میدانستیم که نمیتوانیم در دقیقه ی ۴۰ از سخنرانی به نقطه مورد نظر برسیم پس برای آیفون ما دقیقه ای را که ساعت آن نمایش میداد ۴۲ دقیقه در نظر گرفتیم، که باعث شد با تخمینی که زده بودیم کاملاً دقیق در بیاید برای آیپد هم این زمان را ۴۱ دقیقه تعیین کردیم و بفرما این همه ی راز این زمان جادویی بود.

منبع: quora

parham

پرهام برای پست هاش وقت زیادی صرف می کنه ، چون کاربران دیجی ناکو و علاقه مندان به فناوری رو زیادی دوست داره :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *