داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

 

مقدمه

ابتدا قبل از هرگونه تعریف، سؤال و پروژه بهتر است نحوهٔ آموزش را بازگو کنیم تا شما دوستان عزیز در اواسط آن دچار سردرگمی نشوید.

روال کار به این صورت است که ابتدا یک تعریف کلی و جامع از اندروید و برنامه‌نویسی به این زبان ارائه می‌کنیم. سپس به سراغ دانلود یا تهیهٔ موارد لازم برای برنامه‌نویسی و تشریح همهٔ نکات لازم برای کار با نرم‌افزارها به‌صورت آموزش تصویری (توسط تصویر) می‌پردازیم.

این نکته را متذکر می‌شوم که آموزش داری چندین فصل است و آن را مانند یک کتاب پیش می‌بریم. البته تمام سعی‌مان را خواهیم کرد که فصل‌ها کماکان به هم مربوط نباشند. به‌طور مثال در فصل اول فقط موارد تشریحی را موردبحث و تفسیر قرار خواهیم داد و در فصل آتی به ارائهٔ منابع لازم برای شروع برنامه‌نویسی و لینک‌های دانلود خواهیم پرداخت. پس به عبارتی می‌توان گفت اگر فصل اول را متوجه نشده‌اید، ناامید نشوید به دلیل اینکه موضوعات فصل‌ها با یکدیگر متفاوت است. پس نگران اینکه متوجه نشده‌اید یا نمی‌توانید یاد بگیرید نباشید.

برای سهولت کار و اینکه نخواهید به طور مکرر آنلاین باشید لینک دانلود PDF هر آموزش را در ابتدای آن مطلب قرار می‌دهیم تا در صورت لزوم دانلود کنید. با گذاشته شدن آموزش بعدی لینک آن در انتهای آموزش قبلی قرار می‌گیرد تا آموزش‌های بعدی را به‌راحتی پیدا کنید. در انتهای هر فصل نیز لینک دانلود کل فصل را قرار می‌دهیم و چنانچه با یاری خداوند آموزش را به پایان رساندیم لینک دانلود کل آموزش‌ها را به صورت یک کتاب PDF در اختیار شما عزیزان خواهیم گذاشت.

لازم است عارض شوم که مبنای آموزش، پرداختن به مثال‌های گوناگون و انجام پروژه‌های عملی است تا در انتهای آموزش لذت آن را ببرید و ببینید که تلاش‌هایتان ثمره داده و یک برنامه را خودتان ساخته‌اید. چه چیزی از این لذت‌بخش‌تر! شاید بعضی دوستان اسم پروژه را که می‌شنوند دچار یک ترس کوچک می‌شوند ولی نگران نباشید این فقط اسمش بزرگ است و زیاد هم سخت نیست کافی است علاقه داشته باشید.

در فصل سه شروع به برنامه‌نویسی خواهیم کرد. در واقع یک پروژهٔ عملی و صد در صد اجرائی را با تشریح خط به خط برنامه همراه باهم خواهیم ساخت. از دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند خواهشمندیم که اطلاعات خود را با ما از طریق نظرات به اشتراک بگذراند چراکه ممکن است راه‌های بهتر برای رسیدن به هدف موردنظر یعنی ساخت برنامه ای که در حال آموزش و ساخت آن هستیم ارائه کنند و از روش‌های ما بهتر و سریع‌تر باشند.

به دلایلی زمان‌بندی خاصی برای آموزش‌ها وجود ندارد. پس بهتر است در خبرنامه عضو شوید تا در صورت گذاشتن مطالب بعدی خبر آن را از طریق ایمیل به شما دوستان عزیز سایت diginaco بدهیم.

کاربرن گرامی با عرض پوزش تا اطلاع ثانویه از گذاشتن آموزش های اندروید در دیجی ناکو معذوریم .

آنشرلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *