داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

خبرهای جدید حاکی از این موضوع است که ساعت هوشمند اپل زودتر از موعد مقرر وارد بازار خواهد شد. قبلتر سایت های اروپایی از عرضه این ساعت به بازار را سال ۲۰۱۵ اعلام کرده بوده اند، اما حال گزارشات جدید از اصطلاح اوایل سال ۲۰۱۵ استفاده کرده اند.

سال ۲۰۱۵ را می‌توان سال شکوفایی ساعت‌های هوشمند دانست و شرکت‌های تولیدکننده به شکلی فوق‌العاده جدی‌تر پیگیر این بازار خواهند شد. با ورود ساعت هوشمند اپل، مسلما توجهات به این بخش بیش از پیش معطوف خواهد شد. در ادامه با ما باشید تا از نتیجه‌ی یک نظرسنجی در آمریکا در رابطه با ساعت هوشمند این شرکت مطلع شوید.

درست است، ما فعلا در حال گذراندن اوایل سال ۲۰۱۵ هستیم، اما باور نمی کنیم که این شرکت بخواهد محصول جدیدش را در اختیار کمپانی های خبرساز رویداد CES قرار بدهد. آخرین خبری که ما در مورد انتشار اپل واچ داریم، ۱۴ فوریه می باشد که مصادف با روز ولنتاین است. اپل می خواهد طوری وانمود کند که ساعتش همچون یک جواهر مدرن است که تابحال از دیگر تولیدکنندگان دیده نشده است. این شرکت ساعت خود را در fashion show پاریس در معرض نمایش عموم قرار داد.

مدیر عامل اپل اظهار کرده که ساعت جدید این شرکت همه چیزها را تغییر خواهد داد. برخی از منتقدان روزنامه وال استریت معتقدند که ممکن است فروش این ساعت در سال اول به ۳۰ میلیون برسد، در حالی که برخی دیگر کاملا با این موضوع مخالف می باشند.

مطابق نتیجه‌ی یک نظرسنجی که از ۸۱۱ نفر در آمریکا پرسیده شده است، ۲.۲ درصد از کاربران آیفون بدون شک ساعت هوشمند اپل را در یک سال آینده خریداری خواهند کرد و نسبت به این محصول جدید به شکلی افراطی تعصب دارند. ۳.۲ درصد نیز هرچند ملایم‌تر اما علاقه‌ی خود را نسبت به خرید ساعت این شرکت اعلام کرده‌اند و به احتمال فراوان آن را خریداری خواهند کرد. اما در سوی مقابل ۶۱.۴ درصد از آن‌ها اعلام کرده‌اند که به هیچ وجه سراغ آن نخواهند رفت و هیچ تمالی به تهیه‌ی آن ندارند.
اما به دلیل عدم امکان برقراری ارتباط این ساعت با دستگاه‌هایی که از سیستم‌عاملی غیر از ios استفاده می‌کنند، تنها ۱ درصد از دارندگان دستگاه‌های غیر از آیفون مانند اندرویدی‌ها، اعلام کرده‌اند که به طور قطع و یقین آن را تهیه خواهند کرد و ۹۰ درصد از آن‌ها نیز اعلام کرده‌اند که تحت هیچ شرایطی سراغ این ساعت هوشمند نخواهند رفت.a-watch1

همچنین این نظرسنجی به بخش‌های دیگری نیز پرداخته است. بیش از ۶۰ درصد از کاربران اعلام کرده‌اند که حاضر نیستند مبلغی بیش از ۲۰۰دلار را برای این محصول اپل بپردازند. فقط ۸.۶ درصد حاضرند که مبلغی بین ۳۰۰ تا ۳۹۹ دلار را برای آن پرداخت کنند. مسما این آمار جالبی است چراکه قیمت مدل پایه‌ی این ساعت از ۳۵۰ دلار آغاز می‌شود و با خواسته‌ی بیشتر کاربران فاصله‌ی زیادی دارد!
تنها ۲.۸ درصد اعلام کرده‌اند که حاضرند بیش از ۵۰۰ دلار را برای این ساعت هوشمند پرداخت کنند. اپل مدل‌های خاص و پیشرفته‌ی این ساعت را یا قیمتی چندین برابر مدل پایه به فروش خواهد رساند و این موضوع مسلما برای رنج گسترده‌ای از شیفتگان این شرکت خوشایند نخواهد بود.a-watch2

در بخش‌های دیگر این نظرسنجی آمده است که بیشتر متقاضیان این ساعت نخست می‌خواهند که آن را بر دستان سایرین مشاهده کنند و پس از کسب اطمینان از ارزش پول پرداختی، اقدام به خرید آن کنند. مطابق این گزارش ۷۵ درصد اعلام کرده‌اند که بدون مشاهده‌ی قبلی حاضر به خرید آن نیستند و فقط ۱۱.۲ درصد اعلام کرده‌اند حاضرند بدون دیدن قبلی آن، این ساعت را خریداری کنند.
بیش از ۵۰ درصد آن‌ها ساعت جدید را در فروشگاه‌های رسمی Apple Store این شرکت بررسی خواهند کرد و فقط ۳ درصد از آن‌ها ساعت را از طریق ساعت‌فروشی‌های متفرقه تهیه خواهند کرد.

a-watch3

اما بخش جالب دیگر در این نظرسنجی مربوط به میزان تاثیر اطرافیان در ترغیب افراد به خرید ساعت هوشمند جدید اپل است. حدود ۴۰.۴ درصد از شرکت‌کنندگان اعلام کرده‌اند که دوستانشان بیشترین تاثیر را در جهت ترغیب آنها برای خرید ساعت خواهند داشت درحالیکه ۳۱.۴ درصد از آن‌های اعضای خانواده‌ی خود را در تشویقشان برای خرید ساعت مهم اعلام کرده‌اند. ۲۹ درصد به نظرات و کامنت‌های فضای مجازی توجه خواهند کرد و تبلیغات قهرمانان ورزشی و مراسم‌ها به ترتیب فقط بر روی ۱.۱ و ۱.۷ درصد از آن‌ها تاثیرگذار خواهد بود.
اما فارغ از این مسائل نباید انتظار داشت که همه‌ی مردم مشتاق به خرید ساعت هوشمند باشند. شاید همه برای آیفون، آیپد و ipod صف بکشند و به نوعی به آن‌ها نیاز داشته باشند اما لزوما همه به ساعت هوشمند نیاز ندارند و به نوعی می‌توان گفت که ساعت هوشمند گجتی با گستره‌ی کاربرد محدودتری نسبت به گجت‌های دیگر اپل خواهد بود.

a-watch4

مجید امانی

مجید امانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *