داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

 

بسیاری نمی دانند که ایرانی ها در جهان بسیار معروف اند . کسانی مانند سلار کمانگیر و امسد کردستانی و…بسیاری نمی دانند که مدیر عامل یوتیوب یک ایرانی است به نام “سالار کمانگیر”در ادامه مطلب با ما باشید تا در دیجی ناکو زندگی نامه سالار کمانگیر را مورد بررسی قرار میدهیم باما باشید …

سالار کمانگر متولد سال ۱۹۷۷ در تهران[۴][۵]یک ایرانی–آمریکایی و فارغ‌التحصیل در رشته بیولوژی از دانشگاه استفورد آمریکا است. او در سن ۲۲ سالگی بود که به گوگل پیوست و بعد از ۷ سال به یکی از کارمندان کلیدی و اصلی این شرکت بزرگ تبدیل شد. یکی از مهم ترین موفقیت‌های وی ابداع سیستم تبلیغات گوگل و یا همان سیستم Google Adwords است. او سهم بسیار زیادی بر روی پیشرفت گوگل داشت .

کمانگر در مصاحبه‌ای که حدوداً ۴ سال پیش با مجله معروف businessweek انجام داد درباره اینکه چه طور وی از علم پزشکی به فناوری اطلاعات روی آورده گفته:”اوایل که به مدرسه می‌رفتم، بسیار مشتاقانه خیال پزشک شدن را در سر می‌پروراندم، تا اینکه زمانی را به تماشای طبابت پزشکان اختصاص دادم. از آن به بعد بسیار مشتاق شدم که دانشمند شوم؛ ولی روز به روز بیشتر متوجه می‌شدم که این کار هیجان‌آور نیست. بعدها وقتی دو هفته به صورت پاره‌وقت در گوگل مشغول شدم، فهمیدم که اعمالی که این کار من را با آنها درگیر می‌کند، به من انرژی می‌دهد. درسی که من آموختم این بود که تنها تصور و خیالی که از یک کار داریم کافی نیست و باید از اینکه یک حرفه به صورت روزانه هیجان و انگیزه لازم را فراهم می‌کند، مطمئن شویم.”

او بجز این که جوان ترین مدیر عامل شناخته میشود اکنون مدیر عامل بزرگ ترین سایت اشتراک ویدئو در جهان است . او در باره گوگل میگوید :”گوگل جایی است که می‌توانند در آن متفاوت شوید و همیشه مورد توجه قرار گیرید.”

وی همچین به جوانان و کسانی که دوست دارند مثل وی شوند توصیه می‌کند که: بعد از فارغ‌التحصیل شدن در رشته خود؛ ذهنتان را مشغول بدست آوردن یک شغل و کار عالی نکنید. به سمت شغلی بروید که علاقه دارید و به آن جذب شوید و بعد از مدتی در آن شغل پیشرفت کرده و به مقام‌های بالای آن برسید. همانطور که وی برای این کار گوگل را برگزید و بعد از رسیدن به سمت معاون این شرکت اکنون در صدر یکی از مهم ترین زیرمجموعه‌های آن یعنی Youtube قرار دارد. اکنون کمانگر مدیریت پروژه Google TV که تحت زیرمجموعه Youtube قرار گرفته نیز است.

او نقش بسیار مهمی در بزرگ شدن گوگل داشت سعی کنیم نام کسانی مانند او را از یا نبریم او برای ما افتخار بزرگی است .

سامان گوهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *