داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

بر طبق گزارش حاصله از IDC ، سهم سامسونگ در سه ماهه ی دوم سال ۲۰۱۴ در بازار نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۳ که ۳۲.۲ درصد بوده است به میزان ۲۴.۹ درصد کاهش پیدا کرده است ، بیشتر تحلیلگران معتقدند که این افت ناشی از موفقیت سازندگان چینی گوشی ها در بازار است که تاکنون یک عامل تعیین کننده در رده بندی جهانی به حساب نمی آمدند.

سامسونگ برای مقابله با مشکل پیش آمده این موضوع را کاملاً واضح بیان کرده است که قصد دارد در آینده به تدریج رویکردی دوجانبه را اتخاذ نماید به این ترتیب که بیشتر محصولات پایین رده و میان رده خود را به ارزشی باز هم کمتر از قبل قیمت گذاری خواهد نمود و همزمان، تعداد بسیار زیاد و بی اساس مدلهای متفاوت موجود را کاهش می دهد ( چیزی حدود ۳۰ درصد کمتر ) و به جای آن سعی می کند توان خود را صرف کار بر روی مدلهای با صرفه و گرانبهاتر نماید و با به کار بردن تکنولوژی هایی که تقلید از آنها برای رقیبان سخت یا غیرممکن است این محصولات را همچنان بی مانند نگه دارد. اگر شما هم سیاست ها و محصولات سامسونگ را در چند ماه اخیر زیر نظر گرفته باشید، حتماً متوجه شده اید که به کار بردن نمایشگرهای پیشرفته ای که جدیدترین تکنولوژی حاضر در آنها به کار رفته ، به عنوان راه حلی در نظر گرفته شده که سامسونگ به سختی در حال کار بر روی آن است. اولین نمونه ی این رویکرد را در گوشی Galaxy Round شاهد بودیم و در حال حاضر هم در Galaxy Note Edge این شیوه ی طراحی به کار رفته است. و حالا هم با خبرهایی که به گوش میرسد ظاهراً گام بعدی، توسعه ی گوشی های هوشمندی است که به نمایشگرهایی مجهز شده اند که می توان آنها را از وسط تا کرد.

در ادامه با دیجی ناکو همراه باشید.

بله جمله ی آخر را درست خواندید بر طبق اظهارات لی چانگ هون ، نایب رییس تیم استراتژیک کسب و کار سامسونگ در زمینه ی نمایشگرها ، که در انجمن سرمایه گذاری سامسونگ در نیویورک در سال ۲۰۱۴ صحبت کرد شرکت ظرفیت تولید نمایشگرهای قابل تا خوردن را از ۳۰,۰۰۰ به ۴۰,۰۰۰ واحد در هر ماه تا پایان سال ۲۰۱۵ تضمین خواهد کرد. چانگ هو همچنین در ادامه صحبت هایش افزود که برنامه ی فعلی این است که دستگاهی با یک نمایشگر قابل تا خوردن تا کریسمس بعدی برای مصرف کنندگان عرضه نمایند و قابلیت های محصولات کمپانی هم به همین صورت تا سال ۲۰۱۶ روند صعودی را طی کند.

از دیگر سخنان وی این بود که بخش تولید نمایشگر سامسونگ در حال کار برای کاهش هزینه ی تولید مرتبط با ساخت نمایشگرهای AMOLED است تا بتواند به شکل مؤثرتری با نمایشگرهای LCD که در مقایسه ارزان تر هستند به رقابت بپردازند، این طور که به نظر میرسد ، امید است که شرکت به نسبت ۵۰:۵۰ دست یابد یعنی هزینه ی نیمی از پنل ها ی تولیدی باید جبران گردد.

اما در حال حاضر ما مجبوریم منتظر بمانیم تا ببنیم آیا این طرح سامسونگ و شیوه ی طراحی جدیدی که به بهره بردن از نمایشگرهای قابل انعطاف وایسته است در افزایش سهم سامسونگ از بازار مؤثر واقع خواهد شد یا خیر؟

منبع: phonearena

parham

پرهام برای پست هاش وقت زیادی صرف می کنه ، چون کاربران دیجی ناکو و علاقه مندان به فناوری رو زیادی دوست داره :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *