داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

بر اساس گزارشی از Re/code ساندار پیچای، نایب رییس ارشد گوگل که سابق بر این فقط سرپرست و مسئول تیم های کروم و اندروید و برنامه های تحت وب بود حالا اساساً کنترل همه ی بخش های محصولات گوگل را بر عهده گرفته است. سرویس های جستجو ، گوگل پلاس ، تبلیغات یا شاید کل شالوده ی کمپانی ، کنترل همه ی این موارد ظاهراً از حیطه ی نظارت مدیرعامل یعنی لری پیج خارج و به پیچای واگذار شده است. البته با توجه به نقش برجسته ی او با نگاه به دورنمای ماه های گذشته این موضوع چندان هم غافلگیر کننده و دور از ذهن نبود. حتی شایع شده بود که پیچای این کهنه سرباز گوگل، یکی از انتخاب های اول برای برگزیده شدن به عنوان مدیرعامل جدید مایکروسافت باشد که البته این مقام در نهایت به یکی از اعضای با سابقه ی خود کمپانی یعنی ساتیا نادلا رسید.

به هر حال، نتیجه ی همه ی اینها قدرت زیادیست که فقط در دستان یک مرد قرار گرفته است. به خصوص اگر به این نکته توجه داشته باشید که بخش تبلیغات که پیچای هم اکنون وارث آن محسوب می شود تقریباً هزینه ی همه ی پروژه های مرموز و شگفت آوری که گوگل مشغول کار بر روی آنهاست را تامین می کند. البته شایان ذکر است همه ی محصولات گوگل هم زیر سایه ی چتر تازه باز شده ی آقای پیچای قرار نمی گیرد و هنوز هم یوتیوب به عنوان مثال تحت سرپرستی سوزان وجیکی ست که این مسئولیت را از اوایل امسال عهده دار شده است، و البته پروژ ه های بی نظیر و معرکه ای از جمله تیم اینترنت اشیای Nest ، نوآوری ها در زمینه ی زیست فناوری در شرکت وابسته ی کالیکو و پروژ ه های موسوم به moonshot در گوگل X و … هنوز هم در اختیار لری پیج هستند. در واقع شاید علاقه ی پیج به پروژه های آینده نگر در وهله ی اول باعث این تغییرات زیر و رو کننده در رهبری گوگل شده یاشد.

Re/code هم چنین اشاره کرد که با توجه به آنچه روی داده پیج  در حال ارزیابی استعدادهای داخلی برای  پی بردن به این نکته است که گوگل واقعاً باید برای برطرف کردن کدام یک از مشکلات بزرگ و تغییر دهنده ی دنیا تلاش نشان دهد و به این ترتیب به تمرکز بر روی پروژ هایی با چشم انداز بسیار بزرگ که معرف آنچه گوگل در آینده خواهد بود ابراز علاقه نشان داده است.
منبع: engadget

parham

پرهام برای پست هاش وقت زیادی صرف می کنه ، چون کاربران دیجی ناکو و علاقه مندان به فناوری رو زیادی دوست داره :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *