داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

بالاخره روزی فرا میرسد که همین سوسکهای چندش آور و بی ریخت که شما را مجبور می کنند با دمپایی به تعقیب آنها بروید تا شرشان را از خانه و زندگی خودتان کم کنید و البته در بعصی مواقع هم جیغ آدمهای شجاع رو در می آورند! در آینده ای نه چندان دور بعضی افراد آنها را به چشم ابرقهرمانانی کوچک میبینند و حتی ممکن است با آنها با احترام رفتار کنند و سرنوشتشان در ۹۹ درصد مواقع با دمپایی به پایان نرسد. قضیه از این قرار است که محققانی از دانشگاه کارولینای شمالی روشی را ابداع نموده اند که سوسکهای سایبرگی توسط آن می توانند منبع صداها را شناسایی کنند (در اینجا منظور صدای اشخاص است ) و به این ترتیب سوسکها در عملیات جستجو و نجات بسیار مفید واقع خواهند شد. علاوه بر آن پژوهشگرانی که بر روی این پروژه کار می کنند تکنولوژی موسوم به حصار نامریی را نیز توسعه داده اند که باعث می شود این حشرات در یک محیط بسته محصور بمانند، درست مانند سوسک-روباتها در تعدادی از تحقیقات پیشین .

بعضی از این کوله پشتی های مخصوص سوسکی به یک میکروفن واحد مجهز شده اند که قادر است صدا را از اولین منبع آن دریافت کند ، و سایر نمونه ها نیز به آرایشی خاص از میکروفن های ۳D مجهز گشته اند که می تواند تعیین نماید منشا صداها کجاست، که همین ویژگی آن را به عنوان مثال، برای پیدا کردن افراد به دام افتاده در ساختمانهای فروریخته و آوارها کارآمد ساخته است. این سوسکهای تحت کنترل می توانند در قالب یک تیم با یکدیگر همکاری کنند و البته نیاز است که در محدوده ای قرار داشته باشند که از هم فاصله نگیرند که این همان دلیلی است که محققان نوعی تکنولوژی حصار نامریی بدین منظور ابداع نموده اند این به اصطلاح حصار به جز اینکه از منحرف و سرگردان شدن آنها جلوگیری می نماید بلکه آنها را به سمت منابع نوری نیز هدایت می کند تا به این شکل دستگاه تعبیه شده بر پشت سوسکها که از انرزی پنل های خورشیدی نیرو می گیرد شارژ گردد، اگر مایلید تا درک بهتری از اینکه این سوسکهای سایبرگ شده چگونه کار می کنند داشته باشید ویدیو ی مربوط که این سوسکها را در عمل با تنظیمات و ادوات آزمایشگاهی نشان میدهد، از دست ندهید.

منبع: engadget

parham

پرهام برای پست هاش وقت زیادی صرف می کنه ، چون کاربران دیجی ناکو و علاقه مندان به فناوری رو زیادی دوست داره :)
  1. مژگان گفت:

    بلاخره سوسک ها هم به یه دردی خوردن.این همه استفاده داشتن ما خانوم ها هم هی با لنگه دمپایی به جوونشون میافتادیم.بیچاره س.سوسکا

    (۱)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *