داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

طبق قوانین حقوقی و به دستور مقامات قضایی و انتظامی، رگولاتوری و اپراتورهای تلفن همراه موظف هستند، اطلاعات صاحبان خطوط را مشخص نمایند و سیم کارت های بدون مالک حقیقی و حقوقی را از شبکه خارج نمایند.

پیش از این غلامرضا داداش زاده، معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ۱۵ بهمن را مهلت نهایی این کار دانسته بود که هفته گذشته به مناسبت دهه فجر، این فرصت تا ۲۲ بهمن تمدید شد.

بر این اساس قرار است خطوطی که کد ملی صاحبشان در پرونده سیم کارت موجود نیست، مالکیتشان سلب شود. ثبت کد ملی و اطلاعات دقیق مالکان سیم کارت برای رد گیری دقیق تخلفات انجام شده توسط تلفن های همراه صورت می پذیرد.

جهت جلوگیری از سلب مالکیت، دارندگان سیم کارت های همراه اول و ایرانسل که تا کنون کد ملی خود را برای اپراتور ارسال نکرده اند، باید این شماره هویتی را برای اپراتورشان پیامک بزنند تا در پرونده شان ثبت شود.

بدین منظور مالکان سیم کارت های همراه اول باید کد ملی خود را به ۸۹۸۰ و ایرانسلی ها نیز باید شماره ملی شان را به ۲۷۲ پیامک نمایند. لازم به ذکر است افرادی که کد ملی خود را در چند ماه اخیر به این شماره ها ارسال کرده اند نیازی به تکرار این کار ندارند.

مهلت نهایی ارسال شماره ملی مالکان سیم کارت های همراه اول و ایرانسل، ساعت ۲۴ روز ۲۲ بهمن ۹۴ خواهد بود و خطوط فاقد مشخصات صاحب سیم کارت، از بامداد روز پنج شنبه ۲۵ بهمن، مالکیت شان سلب می گردد.

مجید امانی

مجید امانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *