داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

بدون هیچ شک،میتوان گفت که روت جام مقدس دنیای اندروید است.آن دسترسی هایی که به دستگاه اندرویدی شما اضافه میشوند. وبه شما اجازه میدهند هر کاری که میخواهید در گوشی خود انجام دهید.روی آن توزیع لینوکس نصب کنید،نهایت شخصی سازی را انجام دهید و فریم ورک Xposed نصب کنید.همین دسترسی ها بودند که به اندروید اجازه ی رشد و توسعه با سرعت بسیار بالا را دادند.روت یکی از عواملی بود که کاربرها و توسعه دهنده ها به سمت اندروید جذب شدند.

به صورت طبیعی که یک سیستم عامل بروز رسانی میشود،بسیاری از باگ ها برطرف میشوند،ویژگی های تازه به دستگاه اضافه میشود،سرعت سیستم عامل بالا میرود و بسیاری از حفره های امنیتی برطرف میشوند.هنگامی که به به نسخه ی جدید اندروید مهاجرت میکنید،به صورت طبیعی باید دسترسی روت خود را ببوسید و با او خداحافظی کنید.چرا که روت به عنوان یک حفره ی امنیتی توسط اندروید شناخته میشود.

آخرین بیلدی که از اندروید لالی پاپ منتشر شده است و بیشتر از نسخه های قبلی به نسخه نهایی نزدیک است بسیار به نسخه نهایی نزدیک است.نسخه بیلد این نسخه LPX13D میباشد.این نسخه علاوه بر ویژگی های جذابی که به دستگاه اضافه میکند،دسترسی روت را به طور کلی از بین میبرد.مانند همه ی آپدیت های عادی دیگر.اما مساله اینجاست که نمیتوانید دوباره دستگاه را روت کنید و حتی نمیتوانید از اپلیکیشن Root Survival برای نگه داشتن روت استفاده کنید.

دولوپر معروف،chainfire, از زمان عرضه نسخه های جلی بین و کیت کت در این موارد به دنیای اندروید هشدار میداد.گوگل اخیرا اقدام به بالا بردن امنیت دستگاه های اندرویدی کرده تا دیگر کاربران اطلاعات شخصی و مهم خود را در امن ترین محیط ممکن نگه داری کنند.این امنیت،احتمالا باعث سخت شدن روت دستگاه میشود.دیگر همانند گذاشته اسکریپتی که اجازه اجرای روت را در فایل init.d میداد اجرا نمیشود.

پیشنهاد چین فایر برای این موضوع،اینست که احتمالا کاربران نیاز به یک کرنل کاستوم خواهند داشت تا سطح روت را در کرنل تعریف کند.اما در مورد بوت لودر باید چه کرد؟آیا مانند گذاشته میتوانیم آن را آنلاک کنیم؟ به نظر میرسد که در دیوایسهای جدید گوگل یعنی نکسوس ۶ و نکسوس ۹ این کار امکان پذیر نیست.گوگل در حقیقت برای این کار به دیوایس های سازنده های دیگر اجازه ی خودنمایی بیشتری میدهد.به عبارتی دیگر در گذشته سازنده ها تنها توانایی تعیین آنلاک بودن و یا لاک بودن بوت لودر به صورت پیشفرض را داشتند.در بین کمپانی های مطرح،تنها سامسونگ به صورت پیشفرض بوت لودر خود را آنلاک نگه داشته بود.اما هم اکنون سازنده ها اجازه دارند تا تعیین کنند که دستگاه امکان روت شدن را دارد یا نه؟در حقیقت گوگل با این حرکت خود یک فرصت طلایی در اختیار سازنده ها قرار میدهد.

منبع:xda-developers

farbod

farbod

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *