داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

با اینکه تا اکنون بیشتر تحقیقات و فعالیت انسانی برای بررسی مریخ جهت اسکان انسان انجام شده است، اما باید گفت که سیارهٔ زهره یا همان ناهید در برخی شرایط بسیار مناسب تر از سیارهٔ مریخ برای زندگی انسان‌ها می‌باشد. یکی از این عوامل فاصلهٔ کمتر زهره تا زمین نسبت به فاصلهٔ مریخ تا زمین است.

اما مشکل اصلی که باعث شده که تا کنون به سیارهٔ زهره توجه خاصی نشود دمای هوای این سیاره است. دمای میانگین در این سیاره حدود ۴۵۴ درجهٔ سلسیوس می‌باشد و فشار هوای آن جا نیز تقریباً ۹۰ برابر بیشتر از فشار هوای موجود در زمین است. اما ناسا به راه حلی برای مقابله با این شرایط دست یافته است. با ترنجی در ادامهٔ مطلب همراه باشید.

با توجه به نکات ذکر شده، اگر بتوان با فشار و دمای هوای ناهید کنار آمد، این سیاره بسیار مناسب تر و بهتر از مریخ برای سکونت انسان‌ها می‌باشد. به همین دلیل ناسا به فکر چاره اندیشی برای این موضوع افتاده است و به راه حل جالبی نیز دست یافته است؛ شهر شناور! بله، شهر شناور!

به گفته دیجی ناکو، تا کنون انسان نتوانسته است که بیشتر از ۱۲۷ دقیقه بر روی سطح این سیاره ساکن شود و آن هم مربوط به سال ۱۹۸۲ می‌شود که Venera 13 که توسط روسیه ای‌ها ساخته شده بود به آن جا رفت. اکنون ناسا قصد دارد که در پروژه ای به نام HAVOC شهر شناوری را بسازد که حدود ۴۸ کیلومتر بر فراز سیارهٔ زهره قرار دارد. با این کار، فشار هوا به فشار هوا در سطح دریای آزاد زمین نزدیک می‌شود و دما هم تا حد بسیار زیادی کاهش می‌یابد که البته با این شرایط نیز حدود ۷۳ درجه خواهد بود، آن دما در سطح سیاره زهره دمای متعادلی به شمار می رود ولی برای انسان روی زمین که دمای ۳۰ درجه هم برای او گرم محسوب می شود، این دما قابل تحمل نیست.

venus-big-pic1

باید صبر کرد و دید که در آینده ناسا چه افکار و برنامه هایی برای این شهر شناور خود خواهد اندیشید و از چه روش‌ها و فناوری هایی برای بهبود سطح زندگی انسان در این شهرها استفاده خواهد کرد.

نظر شما چیست؟ آیا زندگی در این شهرهای شناور ممکن خواهد بود؟ به نظر شما در آخر اسکان انسان‌ها بر روی کدام سیاره صورت می‌گیرد؟ مریخ یا ناهید؟ بخش نظرات با شما!

مجید امانی

مجید امانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *