داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

هفت سال پیش، شرکت iRobot از Create پرده برداری کرد، یک ربات آموزشی بر اساس پلتفرمی از ربات جاروبرقی رومبای این شرکت. از آن زمان تا به حال هر دو ربات گفته شده مخصوصا ربات رومبا دستخوش ارتقا و اصلاحاتی شده‌اند، به همین خاطر iRobot اکنون به معرفی Create 2 پرداخته است.

ربات جدید دارای همان نمایشگرها، حسگرها، موتورها و سیستم پردازشی سری رومبا ۶۰۰ است، به علاوه اینکه از همان راهکارهای قابل برنامه‌ریزی مشابه برای حرکت در اتاق بهره می برد.

این ربات به گونه‌ای طراحی شده که قابل هک کردن باشد!!! درنتیجه، دانشجویان و توسعه دهندگان می‌توانند ابزارهای اضافی مانند دوربین، بازو یا سایر ابزار ها را به این ربات باضافه کنند. آنها همچنین قادر به برنامه‌ریزی (پروگرام کردن) ربات به طور مستقیم از یک کامپیوتر و از طریق تبدیل سریال به USB و یا با نصب برنامه میکروکنترلرهای Arduino یا Raspberry Pi هستند.

ربات جدید iRobot بخشی از برنامه‌ی iRobot STEM (علم، تکنولوژی، مهندسی، ریاضیات) است که در تعدادی مدرسه، دانشگاه و سازمان‌های غیرانتفاعی در کشورهای خارجی در حال اجرا می‌باشد. این برنامه شامل آموزش برنامه‌نویسی برای ربات است که به آن امکان انجام کارهایی مانند خدمت به عنوان یک ربات موسیقی با امکان پخش موسیقی توسط بلوتوث از یک دستگاه موبایل، یا استفاده از آن به عنوان یک ربات LightBot در نقاشی‌های نیازمند به نور، را می‌دهد.

Create 2 از دهم دسامبر با قیمت ۲۰۰ دلار در امریکا با قیمت ۲۰۰ دلار در دسترس است.

یک سوال برای من و شاید شما پیش آمده باشد، اینکه چرا اینگونه ربات ها که از سوی کمپانی های معروف ارائه و معرفی می شوند، چرا در بازار ایران جایی ندارند؟! چرا هیچگاه این شرکت ها به بازار ایران به عنوان بازار هدف نگاه نمی کنند؟!

مجید امانی

مجید امانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *