داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

وقتی یک رانندگی طولانی کرده اید و به مقصد خود رسیده اید حال نوبت ان است که یک پارکینگ پیدا کرده و خودروی خود را پارک کیند، که بعد از پیدا کردن پارکینگ، پارک کردن خودرو یک کار ملال آور است. اگر این امکان وجود داشت که با ورود به پارکینگ، خود خودرو به فعالیت پارک کردن اقدام نماید، بسیار جالب توجه می‌شد. این درست همان ایده‌ای است که کمپانی BMW ادعا کرده فناوری پارک ریموت آن قادر به ارائه می‌باشد.

bmw-remote-valet-parking-0

به گفته دیجیناکو، BMW اولین شرکتی نیست که بر روی پارک خودکار سرمایه‌گذاری کرده است. شرکتهای خودروسازی بزرگی بر روی این ایده کار کرده اند که حتی سال گذشته، ولوو از طرح پارک خودرو خود رونمایی نمود که به وسیله‌ی آن خودرو می‌توانست راه خود به سمت محل پارک را پیدا کند. BMW اما ایده‌ی فوق را گسترش داده، به طوری که فناوری پارک Remote Valet این کمپانی که در خودروی تحقیقاتی i3 مورد استفاده قرار گرفته، می‌تواند خود را در یک پارکینگ چندطبقه هدایت و کنترل نماید.

ایده‌ی اولیه‌ی این طرح بدین گونه است که راننده وارد یک پارکینگ چندطبقه شده و خودروی خود را در آن رها می‌نماید با اطمینان از این موضوع که خودرو به هدایت خود در ساختمان، یافتن یک جای پارک، پارک کردن و قفل کردن خود بدون برخورد به ستون یا افراد دیگر می‌پردازد. هدف از این فناوری، صرفه‌جویی در وقت افراد می‌باشد.

bmw-remote-valet-parking-1

این سیستم می‌تواند با یک اپلیکیشن بر روی گوشی های هوشمند و یا دستگاه دیگر راه‌اندازی شود. به محض اینکه راننده از خودرو خارج شد، می‌تواند سیستم پارک خودکار آن را فعال نماید. طبق گفته BMW راننده می‌تواند پس از اتمام کار و در راه برگشت به پارکینگ خودروی خود را فراخوانی کرده، به این ترتیب سیستم پس از دریافت پیغام مربوطه خودرو را روشن کرده و آن را به محل ایستادن راننده هدایت می کند.

طبق اعلام بی.ام.و، فناوری پارک Remote Valet از یک سیستم اجتناب از برخورد ۳۶۰ درجه‌ای استفاده می‌کند. این سیستم از چهار اسکنر لیزری برخوردار است تا بتواند به اسکن محیط اطراف خودرو و شناسایی موانع موجود مانند سایر وسایل نقلیه، افراد پیاده یا ستون‌ها بپردازد. این سیستم با یک نقشه‌ی محیط دیجیتال از محل پارکینگ همراه است که به خودرو امکان هدایت خود را بدون نیاز به GPS می‌دهد که البته چندان دقیق نیست.

bmw-remote-valet-parking-2

این سیستم همچنین می‌تواند در حین راندن خودرو توسط راننده به جلوگیری از برخورد بپردازد. برای مثال در این شرایط هنگامی که خودرو تشخیص دهد که در حال حرکت به سمت یک ستون با سرعت زیاد است، ترمزها به صورت خودکار به کار گرفته شده و خودرو متوقف خواهد شد. بر اساس اعلام بی.ام.و، این سیستم بسیار دقیق است و می‌تواند وسایل نقلیه را در چند سانتی‌متری مواع وادار به توقف کند.

سیستم پارک Remote Valet BMV در نمایشگاه CES 2015 که از ششم تا نهم ژانویه در لاس‌وگاس برگزار خواهد شد، به نمایش گذاشته می‌شود. که این شرکت امیدوار است با استقبال خوبی مواجه شود.

آیا شرکت BMW می تواند به این فناوری دست پیدا کند که خودروی خود را در پارکینگ های غیر استاندارد ایران هدایت کند!!؟؟

مجید امانی

مجید امانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *