داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

 

لری با اسم کامل (لارنس ژوزف الیسون)(زاده ۱۷ اوت، ۱۹۴۴یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت اوراکل، یکی از شرکت‌های عمده در زمینهٔ نرم‌افزارهای پایگاه داده است. مجله ی فضول فوریس اعلام کرد که لری در جایگاه  پنجم ثروتمند ترین های دنیا است و ارزش خالص دارایی های حدود ۴۰ میلیارد دلار است .

او یکی از کسانی بود که در ریاضی استعداد بسیار زیادی داشت و از عاشقان درس ریاضی بود و بای همین  در شرکت امپکس (Ampex) کار میکرد . او در پروژه ای که Oracle نام داشت به کمک سازمان سیا -سازمان اطلاعات آمریکا – شتافت .

مقالهٔ نوشته شده توسط ادگار ف. کاد در مورد سامانه‌های مدیریت پایگاه دادهٔ رابطه‌ای با عنوان یک مدل رابطه‌ای برای داده‌ها در بانک‌های دادهٔ بزرگ به اشتراک‌گذارده الهام بخش الیسون قرار گرفت (!)و در او در سال ۱۹۷۱ با انجام سرمایه‌گذاری شخصی به مبلغ ۲۰۰۰ دلار آزمایشگاه‌های توسعهٔ نرم‌افزار را ساخت . در سال ۱۹۷۹ این شرکت به .Relational Software Inc(نرم‌افزار رابطه‌ای) نامش را تغیر داد  داد که بعدها با ارائهٔ محصول اصلی این شرکت – پایگاه داده اوراکل – و بر اساس نام آن به شرکت اوراکل مجدداً تغییر نام یافت. الیسون در مورد پایگاه داده‌های System R محصول آی بی ام که آن هم مبتنی بر نظریات کاد بود، چیزهای شنیده بود و تصمیم گرفت که اوراکل را با محصول آی بی ام همساز نماید ولی آی بی ام با مخفی نگه‌داشتن کدهای خطای سامانهٔ پایگاه دادهٔ خود، این مساله را متوقف ساخت. نخستین نسخهٔ اوراکل، اوراکل ۲ بود در حالیکه نسخه‌ای تحت نام اوراکل ۱ قبلاً انتشار نیافته بود. این شمارهٔ نسخه بطور عمدی از ۲ شروع می‌شد تا مشخص نماید که تمامی باگ‌های موجود در نسخهٔ قبلی، برطرف شده‌اند.

و جالب است بدانید که او به خریدن دو تیم فوتبال به نام  Golden State Warriors و San Francisco ۴۹ers اقدام کرد که هردو اشن رد شد ولی  او اصلا به روحیه اش ضربه وارد نشد و خریدن یک باشگاه در لوس آنجلس را هدف خود قرار داد .

 

  • توسط: سامان گوهری
  • ۲۶ آبا ۱۳۹۳
  • معرفی

سامان گوهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *