داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

 

 

سال ۱۹۸۴ بود که به دنیا آمد او از کودکی عاشق  کامپیوتر بود حتی زمانی که همسنان او بازی های ویدپویی بازی میکردند او عاشق این بود که بازی بسازد به صورتی که حتی دوستان نقاشش را جمع میکرد و از آنان میخواست تا نقاشی هایی بکشند تا او بازیش را بسازد !و در زمینه های نجوم و ریاضیات و فیزیک همیشه موفق بوده است .

او از دوران نوجوانی در زمینه مساپل کامپیوتری نابغه بود به صورتی که وقتی پدرش استعدادش را در این زمینه مشاهده کرد برای او معلم خصوصی به نام Newman گرفت که همیشه مارک را نابقه کوچولو (!) صدا میزد .علاوه بر آن مارک در زمینه های دیگری هم استعداد داشت مانند این که در روزگار جوانی کاپیتان تیم شمشیر بازی بوده است .

وقتی بزرگ تر شد و به دانشگاه هاروارد پا گذاشت  در آنجا نیز  او را نابغه برنامه نویسی  صدا میزنند . ا در همین دانشگاه بود که فیسبوک را طراحی کرد او نخست هدفش این بود که میان دانش آموزان هاروارد ارتباط برقرار شود موضوع کامل تر این گونه است :

اودر دانشگاه هاروارد در رشته های علوم کامپیوتری و روانشناسی تحصیل میکرد او ابتدا برنامه ی CourseMatch را نوشت که به دانشجویان کمک میکرد که بتوانند دانشجویان دیگر را بشناسند و باهم یک گروه تحصیلی بسازند که این استعداد مارک در علوم ارتباطات را هم به همه نشان داد.

سپس او  سایتی را با نام Facemash طراحی کرد که از کاربران میخواست تا جذاب ترین چهره ها را انتخاب کنند. البته هم اتاقی او در این رابطه میگوید :

هدف او از ساخت این سایت، فقط و فقط ایجاد یک سرگرمی بود، ما کتاب‌هایی تحت عنوان فیس‌بوک (کتاب چهره‌ها) داشتیم که این کتاب‌ها حاوی نام و عکس تمامی کسانی که در خوابگاه دانشجویان زندگی می‌کردند، بود. مارک سایتی را راه اندازی کرد و دو عکس از دو خانم و دو آقا داخل آن قرار داد. این سایت از یوزرها می‌خواست که چهره‌ی جذاب‌تر را از بین آن عکس‌ها انتخاب کنند و بالاخره باتفاق آرا، یک نفر رتبه‌ی برتر را به خود اختصاص می‌داد.

اما پس از این این سایت بعد از ۱هفته متوقف شد چون بسیار پر طرفدار بود و سرور های دانشگاه بسیار مشغول بود بخواطر همین سایت بسته شد و علاوه بر آن چند دانشجو از مارک شکایت داشته اند که چرا عکس های مارا بدون اجازه در سایت منتشر کرده اند سپس مارک مجبور شد تا جلوی همه معذرت خواهی کند .

بعد از آن او پروژه بزرک تری را پیش رو گرفت به نام فیسبوک همان پروژه تبدیل شد به بزرگ ترین شبکه اجتماعی !!

در آخر مارک به نوعی کور رنگی مبتلا است که نمی تواند رنگ های قرمز و سبز را ببیند و با رنگ آبی ارتباط بهتری  داشت بخواطر همین تم فیس بوک به صورت آبی در آمد !!

 

 

 

سامان گوهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *