داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

اگر شما هم با آمدن اسم ماشین حساب فقط به یاد مسائل سختِ امتحان ها و حل تمرینات فراوان و محاسبات طولانی و یا انتگرال و نمودار و مشتق و هزار جور فرمول میفتید و به هیچ وجه هم قدردان این ابزار کاربردی که بدون آن باید برای حل هر مسئله و محاسبه ی پیچیده ای حسابی ماتم می گرفتید نیستید و تنها کاربردی که برای ماشین حساب به ذهنتان میرسد به همین جا ختم می شود و اصلاً هم برایتان اهمیت ندارد که افراد نابغه از این ابزار ساده چه استفاده های مفیدی کرده اند و چه محاسبات سودمندی انجام داده اند پس شاید اگر بدانید با همین ماشین حساب های به ظاهر ساده با اندکی خلاقیت و هوش چه کار با حال و جالب دیگری می شود کرد، دیگر زیاد با ماشین حساب خودتان بدرفتاری نکنید و دوست داشته باشید همه جا آن را همراه خودتان ببرید.

برنامه نویسی به نام Hayleia بازی Super Smash Bros را بر روی یک ماشین حساب مدل TI-83/84 ساخت کمپانی تگزاس اینسترومنتز پورت نموده و البته کدها را هم برای هر کسی که قصد بهینه سازی و اصلاح آنها را داشته باشد باز گذاشته است. مزیتی که کدنویسی این بازی پورت شده دارد این است که از یک جلوه یا افکت بزرگنمایی عالی بهره می برد که به لطف آن میتوان از صفحه ی کوچک و با رزولوشن پایین ماشین حساب بهترین بهره را برد. البته فعلاً فقط دو کاراکتر  Fox و Falco برای بازی در اختیار شماست.

super-smash-bros-ti-83-02

حالا اگر به فرض محال موفق شدید یکی از این ماشین حسابها را گیر بیاورید یا خودتان آن را پروگرم کنید هر وقت سر کلاس درس حوصله تان سر رفت و حال گوش دادن به استاد یا معلم را نداشتید و به هر دلیلی هم نخواستید یا نتوانستید کلاس درس را ترک کنید کافی است یکی از این ماشین حسابها را از کیف خود بیرون بیاورید و با خیال راحت بدون نگرانی از لو رفتن به بازی بپردازید و حسابی لذت ببرید احتمالاً همه فکر میکنند شما چه داشجو یا دانش آموز علاقه مند و درسخوانی هستید که با این سرعت در حال فشردن دکمه های ماشین حساب و محاسبات نجومی هستید و به ذهنشان هم خطور نمی کند که شما موذیانه در گیرودار یک بازی اکشن مبارزه ای و نفس گیر هستید. البته مراقب باشید پوزخندی که به خاطر ساده فرض کردن استاد یا معلمتان بر لب شما نقش بسته دست شما را رو نکند.
منبع: engadget

parham

پرهام برای پست هاش وقت زیادی صرف می کنه ، چون کاربران دیجی ناکو و علاقه مندان به فناوری رو زیادی دوست داره :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *