داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

تقریباً ۱۰ ماه بعد از اینکه اعلام شد که گوگل تصمیم گرفته است تا از موتورولا جدا شود و آن را به ارزش ۲.۹۱ میلیارد دلارد به لنوو بفروشد .معامله برای مالکیت موتورولا در نهایت بین سازندگان گوشی های هوشمند تکمیل شد. موتورولا و همه ی ۳۵۰۰ کارمند آن در سراسر دنیا اکنون بخشی ار لنوو محسوب می شوند.

این مطلبی بود که توسط لنوو در یک مصاحبه ی خبری منتشر شد که جزئیات نقاط قوت موتورولا را بیان میکرد که البته چندان هم زیاد نیستند و به نمونه کارهای درخوری از قبیل خطوط تولید دستگاه های ارزنده ای همچون  G, X, E و خانواده ی Droid محدود می شوند. همانطور که انتظار میرفت، موتورولا به صورت بخشی مستقل ولی کاملاً تابع به کار خود ادامه می دهد، مدیر عامل این شرکت  Rick Osterloh سِمت اجرایی خود را نگه میدارد و مقر اصلی آن هم در شیکاگو باقی خواهد ماند.

“امروز ما به یک مرحله مهم تاریخی برای موتورولا و لنوو دست یافتیم – و با همراهی هم برای تکمیل ، رشد و برنده شدن در بازار جهانی گوشی های هوشمند آماده ایم.” به گفته ی Yang Yuanqing ، مدیرعامل فعلی و مقام اصلی لنوو . وی در ادامه افزود ” با ساختن سه گوشی قدرتمند و رقیبی معتبر برای ۲ گوشی هوشمند برتر بازار ، ما به مارکت آنچه را که نیاز دارد می بخشیم، قدرت انتخاب، رقابت و بارقه ی جدیدی از نوآوری.”

این مالکیت به مجتمع تازه تشکیلِ یاد شده اجازه خواهد تا شرایط فعلی کسب و کار بازار گوشی های هوشمند را به تحول و حرکت بیش از پیش وا دارد. همین دیروز بود که مشخص شد لنوو ممکن است در حال حاضر با یک یا دو پله در لیست برترین های بازار جهانی گوشی های هوشمند تنزل رتبه یافته باشد همانطور که شیائومی حرکت رو به جلوی خود را ادامه می دهد و هم اکنون سومین سازنده ی بزرگ گوشی های هوشمند دنیا محسوب می شود.

سرمایه گذاری بر روی موتورولا به طور حتم به لنوو کمک خواهد کرد تا به هدف خود برای دستیابی به نتایج مالی بهتر و فروش بالاتر نزدیکتر شود. بنابراین این مالک چینی تبار موتورولا امیدوار است تا به لطف مشارکتش در مارکت های در حال رشد بتواند بیش از ۱۰۰ میلیون دستگاه را تا پایان امسال به فروش برساند و موتورولا هم جای پای محکمی در بازارهای به تکامل رسیده ای مانند آمریکا بیابد.

جدا از حجم عظیمی از پنت ها، نکسوس ۶ گوگل هدیه ی گرانبهای دیگری بود که به مناسبت این جدایی توسط موتورولا به غول جستجوی دنیا تقدیم شد و البته نباید تبلت جدید موتورولا که قرار است بعد از اتمام این قرار ساخته شود را از یاد برد.

مالکیت موتورولا

نظر شما چیست؟ آیا این همکاری دوام خواهد آورد و می تواند زمینه ی جدیدی از موفقیت ها را برای لنوو به ارمغان آورد یا خیر؟

منبع: phonearena

parham

پرهام برای پست هاش وقت زیادی صرف می کنه ، چون کاربران دیجی ناکو و علاقه مندان به فناوری رو زیادی دوست داره :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *