داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

موفقیت در قالب استیوجابز

82fb94df-384c-37b7-bb2b-f2ededbb7fae_002

stevejobs

همه اشخاص به موفقیت نیاز دارند و کسی تا به حال درخواست عدم موفقیت را نداشته ، اما موقیت چیزی نیست که چند روزه بدست بیاید و پشت تمامی موفقیت های بزرگ همیشه صدای مدت زیاد ، سختی ، مشکل و .. به گوش می رسد . مهم نیست که زود به موفقیت برسید یا دیر  بلکه مهم ترین معیار کیفیت موفقیت است ، برای مثال زمانی شخصی ممکن یک وب سایت تفریحی ایجاد کند و با تلاش بسیار و شکیبایی پس از مدت نه چندان کمی به موفقیت دست یابد که چنین موفقیتی دارای کیفیت بالا و البته ماندگاری طولانی است ولی آن شخص می تواند راه رسیدن به موفقیت را تغییر داده و بدون صبر و صرف وقت زیاد بخواهد به این کامیابی دست یابد ولی آیا این نوع موفقیت دارای چه میزان کیفیت است؟ یا اینکه آیا این موفقیت گذری است یا اینکه ماندگار؟ خوب خودتان قضاوت کنید.

صبر یکی از نمونه های موثر در کامیابی است ولی فقط برای رسیدن به موفقیت کافی نیست . حال برای آنکه بخواهیم که ملاک های دیگر را بیان کنیم آن ها را با توجه به زندگی استیو جابز می نویسیم ، چون وی از اشخاصی بود که تقریبا تمام ملاک ها را برای رسیدن به موفقیت داشت و پس از تقریبا ۳۵ سال هنوز هم که هنوزه پرچم شرکت اپل در میان دیگر رقیبانش بالاست.

قبل از هرچیز باید بدانیم که تمامی این راهکار ها و البته بهترین ملاک برای موفقیت از زبان استیو جابز همان سخن معروف وی است :

 

متفاوت فکر کنید

 

اول –  به زندگی اهمیت بدهید :

استیو در یکی از گفتگو های خود در رادیو افزود : زندگی محلی برای عبور و مرور نیست ، پس به جای آن که فقط در زندگی وجود داشته باشید  آن را درک کنید و همانند احساسی با درآغوش گرفتنش موجب پیشرفتش بشوید . این چیزی بود که استیو همیشه به انسان هایی که دوستش داشت می گفت، پس ما هم چون کاربرانمان را دوست می داریم بهتان می گوییم که از  زندگی تصویری به عنوان یک محل برای عبور و مرور در ذهن خود ایجاد نکنید .

 

دوم- هدفتان شما را به وجد بیاورد :  

برایتان مهم نباشد که به وسیله ی ایده تان پولدار می شوید یا فقیر ،بلکه بیشتر در پی آن باشید که از هدفتان نهایت لذت راببرید و مشتاق 

شوید که او را تا موفقیتش ادامه بدهید . به این می گن یک موفقیت !

استیو  در سخنرانی دانشگاه استنفورد سال ۲۰۰۵ به فارغ التحصیلان گفت:باید کارموردعلاقه تان را که بخش بزرگی از زندگی شما را تشکیل

می دهد  پیدا کنید و تنها راهش این است که بدانید عاشق چه نوع کار و هدفی هستید و سپس آن را در میان هزاران کار جست و جو کنید ،  ودر نهایت با یافتن کار مورد علاقه و ادامه دادنش به موفقیت دست یابید .این همان کاریاست که شما را به در وجد می آورد.

 

سوم- از خطر در هدف و کارتان هراسی نداشته باشید :

هنرمندان و دانشمندان بزرگی همچون پیکاسو و نیوتن برای رسیدن به هدفشان خطر می کردند ، استیو جابز برای خطر کردن حتی در کودکی هم درنگ نداشت او با شجاعت اهداف خود را حتی در شرایط ناگوار پیش می برد ، وی عقیده داشت که سقوط و شکست را باید بخواهی ، اگر از شکست می ترسی موفق نخواهی شد ، این جمله ای بود که استیو به اشخاصی که در کارهایشان هراس داشتند می گفت .

در واقع به عقیده او انسان های شجاع هیچگاه طعم شکست را نخواهند چشید ، بلکه امکان دارد به نتایجی دست یابند که مطابق در خواست آن ها نبوده ، پس در کارها و استارت آپ های خود شجاع باشید.

 

چهارم- سرتان را همیشه بالا نگه دارید :

اگر انسانی خجالتی هستید و می خواهید کاری را شروع کنید و به نتیجه ای مطلوب دست یابید ، باید از همین حالا بیخیال هدفتان شوید ، چرا که بزرگان برای موفقیت در امور و رسیدن به هدفشان به دنبال آن می رفتند و هیچ گاه خجالت را چاشنی کار خود نمی کردند !

استیو جابز در زمانی که تنها ۱۲ سال داشت با مدیر عامل hp تماس گرفت و درخواست گرفتن قطعاتی از آن شرکت  را کرد ، مدیر عامل hp علاوه بر در اختیار گذاشتن قطعات ، به استیو فرصت کار تابستانه در hp را نیز داد.

 

پنجم- محصولتان را برای خود نیز بخواهید :

اگر یک توسعه دهنده هستید و یا اینکه قرار یک استارت آپ را شروع کنید ، باید یک ویژگی بسیار اساسی را در ذهن خود و اطرافیانتان به وجود آورید ، ذهنیتی که نه تنها در آغاز کار بلکه در بعد ها نیز برای رقابت با رقیبانتان دوباره به آن نیازمند خواهید شد  .                                   این ذهنیت مهم همان کیفیت محصولی است که پس از تولید شما را وادار می کند که بخواهید از محصول تولید شده ی خود  استفاده کنید ، چرا که هرشخص برای خود بهترین ها را می خواهد ، پس چرا  بهترین هایمان را کاربرانمان استفاده نکنند ؟ 

استیو جابز زمانی که درخواست  ساخت سیستم عامل مک را از تیمش کرد ، پس از تولید نسخه بتا  ، خود به جای کاربر عادی خواست تا  اولین شخصی باشد که مک را امتحان می کند ولی زمانی که دید خیلی با مک حال نمی کند ، گفت : این افتضاح است ! 

این همان اصلی است ، که اپل را پس تقریبا ۳۵ سال هنوز در صدر کیفیت ها نگاه داشته .

 

این پنج ویژگی استیو همانند قطره ای در میان یک اقیانوس چراکه او خود علاوه بر این که ویژگی های بسیاری داشت ، توانست ویژگی های زیادی را نیز خلق کند .

دیجی ناکو قصد دارد که ۵ تا از  ۳۰ تا ویژگی های استیو جابز را به مرور  برای شما کاربران عزیز شرح دهد. 

 

نظرشما در مورد استارت آپ استیو جابز چیست؟

 

 

diyar

diyar

دیار مدیر و سردبیر سایته و بیشتر وفتش رو روی کار آفرینی و برنامه نویسی می گذاره ، هر از چند گاهی هم تو دیجی ناکو می نویسه . طرفدار شدید استیو جابز هم هستش .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *