داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

سوال (بهترین استارت آپ چگونه باشد ؟ ) پرسشی بسیار رایج برای کارآفرینان جدیدی است که تازه وارد بازار شده اند  و قبل از انجام هرکاری به عاقبت آن   می اندیشند ، تازه در بیشتر اوقات با تمام آن پیشبینی ها بازهم در آخر استارت آپ موفقی نخواهند داشت و مجبور می شوند که دوباره در ابتدا شروع به کار آفرینی بر روی یک پروژه ی جدید بکنند.

امروز تصمیم گرفتم که در یک پست مفید چند روش متفاوت برای نزدیک تر شدن به هدف خود در شغلتان (موفقیت) را بنویسم . این راهکار ها  با توجه به استارت آپ موفق استیو جابز نوشته شده .( این راهکار ها در طی چند پست ارائه می شوند و در این پست تنها به دو تا از آن راهکار ها اشاره ای خواهم کرد.)

اگر مقاله ( موفقیت در قالب استیو جابز ) را مطارعه نکرده اید پیشنهاد می شود که ابتدا آن را مطالعه کنید .

ایده ای متفاوت در  کارآفرنی هایاتان به وجود آورید

اگر تا کنون ایده های زیادی را در موضوعات مختلف ارائه داده اید ولی به نتیجه ی خاصی نرسیده اید قطعا مشکل آن ، نوآوری و خلاقیت بوده و  ایده ی شما همانند دیگر ایده های رایج دارای خصوصیت تازه ای نبوده  . پس سعی کنید که ایده هایی متفاوت تر از ایده های موجود در آن زمینه ارائه بدهید ، با این کار اشخاصی که در آن زمنیه مربوطه فعالبت می کنند به دلیل متفاوتی ایده شما ، مجبور خواهند بود برای متفاوت بودن کارش هایشان به شما رجوع کنند . ( چون شما نیز متفاوت تر هستید )

برای مثال : اگر دقت کنید می بینید که تعداد کاربران و محبوبیت شرکت اپل از شرکت هایی همانند اچ پی بالا تر است اما استیو جابز  قبل از تاسیس اپل همانند دیگر مردم شخصی عادی بود ولی اچ پی برندی معروف و البته کمپانی بزرگی در زمینه های کامپیوتری ! خوب اگر خود من هم در آن زمان بودم شاید چنین نتیجه ای را برای اپل پیش بینی نمی کردم اما استیو جابز به نتیجه ی کارش ایمان داشت چرا که او همانند اچ پی تنها رایانه های صنعتی نساخت و ایده ای جدید با شعار هر شخص یک رایانه ، ایده ای که در آن زمان از نظر بسیاری احمقانه به نظر می رسید توانست تا بازار کامپیوتر های آن زمان را تسخیر کند !

پس شما نیز همانند او اگر می خواهید در زمینه خاصی پیشرفت کنید سعی کنید که راهکارتان حالت تکراری به خود نگیرد و کاملا متفاوت با سایر ایده ها در آن زمینه باشد .

بر روی نقطه خاصی از هدفتان تمرکز داشته باشید و آن ار ادامه بدهید

برترین استارت آپ

برترین استارت آپ

ممکن است در کارآفرینی تان زمانی فرابرسد که احساس کنید برای تبدیل آن به یک استارت آپ عالی لازم است که در زمینه های مختلف دیگر نیز فعالیت هایی داشته باشید اما بهتر است بدانید که اگر تنها بر روی نقطه ای از هدفتان تمرکز داشته باشید قطعا سریع تر و البته بهینه تر به آن دست خواهید یافت البته امکان دارد که در این راه با شکست هایی نیز رودرو بشوید اما این شکست ها همان قسمت جالب کار است . چرا ؟ تصور کنید که کارتان ساخت تلفن های همراه است و پس از کلی وقت و صرف هزینه نتوانستید تعداد مطلوبی از محصول هایتان را به فروش برسانید ، شما در ابتدای این رخداد  اگر به هدفتان اعتقاد داشته باشید آن را رها نخواید کرد و قطعا به ادامه آن می پردازید که قطعا نتیجه ی مطولبی را برایتان به ارمغان خواهد آورد اما اگر آن را ها کنید علاوه بر آن که به نتیجه ی کارتان نرسیده اید ، تقریبا وقت و سرمایه ی خود را نیز از دست داده اید که این کار باعث تضعیف روحیه ی شما خواهد بود و در استارت آپ بعدیتان نیز ترس از شکست مانع پیشرفتتان خواهد بود .

برای مثال : استیوجابز در اولین همایشی که برای معرفی اولین محصول ساخته شده توسط گروهش ، شرکت کرده بود توانست به تعداد ۱۰۰ عدد سفارش از محصول ساخته شده اولیه خود به فروش برساند . پس از تحویل ۱۰۰ عدد ( با مشکلات و سختی های بسیار )  به دلیل کامل نبود آن محصول از طرف شخص سفارش دهنده بسیار ملامت شنید ، اما استیو جابز اهمیت نداد و دوباره آن محصول را از نو ساخت با همان ویژگی و امکانات و به راه خود ادامه داد ( از مسیر هدف خود روی برنگرداند و فقط روی همان محصول کارکرد)

پس سعی کنید که حتما به هدفتان باور داشته باشید ، فقط در ابتدا برروی یک پروژه کارکنید و برروی یک نقطه خاصی از هدفتان تمرکز بسیار داشته باشید .

دوستان همان طور که گفته شد این راه کار ها در طی چند پست گفته می شوند پس با ما را دنبال کنید که به زودی بقیه را نیز در یک پست جدید ارائه می کنم.

diyar

diyar

دیار مدیر و سردبیر سایته و بیشتر وفتش رو روی کار آفرینی و برنامه نویسی می گذاره ، هر از چند گاهی هم تو دیجی ناکو می نویسه . طرفدار شدید استیو جابز هم هستش .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *