داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

سال ۲۰۲۵ را تصور کنید. تا آن زمان، تکنولوژی راننده خودکار فراگیر شده است و مخصوصاً خودروهای تجاری و باری، استفاده وسیعی از این فن‌آوری می‌کنند.

به نوشته دیجیناکو، حمل‌ونقل هوشمند، باعث کاهش سوانح و حوادث و زیان‌های ناشی از آن خواهد بنابراین نرخ بیمه نیز کاهش خواهد یافت. ترافیک نیز روان‌تر خواهد بود و سرعت حمل‌ونقل افزایش چشمگیری می‌یابد.
در دیگر سو، استفاده از تکنولوژی هیبریدی نیز می‌تواند در وسایل نقلیه سنگین، با جدیت بیشتری مورد استفاده قرار گیرد.
کامیون و کشنده مفهومی مرسدس بنز برای سال ۲۰۲۵ نمایشگر قسمتی از این آینده است. به همین دلیل، به سادگی نام آن را “کامیون آینده ۲۰۲۵” نهاده‌اند. در این خودرو، راننده همچنان بخشی از معادله است اما نقش محوری او کمرنگ شده و به مغز متفکر خودرو سپرده می‌شود. انواع سنسورها، رادار، سیستم‌های ارتباطی بین خودروها و بین خودرو و جاده و شبکه، در خدمت این مغز متفکر قرار می‌گیرند.

mercedes-benz-future
اسکنرها و رادار برد بلند، محدوده ای به طول ۲۵۰ متر را با زاویه ۱۸ درجه و رادار و سنسورهای کوتاه برد، مسافتی تا ۷۰ متر و زاویه ۱۳۰ درجه را رصد می‌کنند.
البته طبق قانون کنوانسیون وین برای ترافیک جاده ای، سرعت خودروهای با فرمان خودکار اکنون به ۱۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است اما با قابلیت‌هایی که مرسدس کلاس اس با راننده خودکار نشان داده و همچنین تکنولوژی‌های امتحان شده توسط ولوو، ب ام و و آئودی، به نظر می‌رسد که خیلی زود، این قانون محدودکننده نیز تغییر کند.

mercedes-benz-future1

  • توسط: امیرعلی عالمی
  • ۲۳ دی ۱۳۹۴
  • خودرو

امیرعلی عالمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *