داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

کمپانی نیتندو که ماریو و دانکی کونگ را به جهان معرفی کرد حال قصد دارد تا شانس خود را در حوزه ی تجارت بهداشت و درمان نیز بسنجد.

بر طبق خلاصه ی خط مشی مدیریتی شرکت نیتندو ریاست کمپانی آقای ساتورو ایواتا در مورد جزئیات یک طرح بلندمدت ۱۰ ساله که بر روی بهبود کیفیت زندگی مردم تمرکز می کند توضیح داد وی اولین قدم در کسب و کار جدید شرکت را تمرکز بر روی سلامت با ساخت دستگاه مانیتور خواب بالینی تعیین کرد.
هر کسی به خواب نیاز دارد و خستگی از کار و فعالیت روزانه امری گریزناپذیر است. هیچ بحثی در کار نیست که خواب بر روی سلامتی تاثیر مستقیمی دارد و همه ی ما در طی زندگی روزمره این تجربه را به دست آورده ایم که خستگی انباشته، باقی ماندن در یک وضعیت سلامتی خوب را دشوار می سازد.

خستگی و خواب زمینه هایی هستند که به تصویر کشیدن آنها به شیوه هایی که بیشتر عینی و قابل مشاهده باشند نسبتا کار سختی است.در نیتندو ، باور ما بر این است که اگر بتوانیم این جنبه از مسایل مربوط به سلامتی را به صورتی عینی در آوربم،برای بسیاری از مردم بدون توجه به سن ، جنس ، زبان و فرهنگ پتانسیل بالقو ه ای را در بر خواهد داشت. ساتورو ایواتا

این دستگاه مانیتور کننده، سنسور QOL نامیده می شود و وضعیت خواب افراد را اندازه گیری و کنترل می کند. نیتندو با شرکت تولیدی ResMed که در زمینه ی ساخت محصولات درمانی مربوط به خواب و اختلالات تنفسی فعالیت می کند برای ساخت این سنسور به فعالیت پرداخته است.

ایواتا می گوید هدف نیتندو این بوده است تا چیزی بسازد که شما مجبور به پوشیدن آن نبوده و نیازی به اجرا و راه اندازی یا نصب آن برای کنترل سلامتی شما در کار نباشد. در تصویر زیر می توانید نحو ه ی کار کرد دستگاه را مشاهده کنید.

nintendo-sleep-monitor

تمام کاری که باید انجام دهید این است که سنسور QOL را در کنار تخت خود قرار دهید. درون این سنسور یک حسگر فرکانس رادیویی وجود دارد که همانطور که از ماهیت آن برمی آید بدون نیاز به هیچ گونه تماسی اموری مانند حرکات بدن ، نحوه ی تنفس و ضربان قلب را مانیتور و ثبت می کند. بعد از این مرحله اطلاعات به دست آمده توسط دستگاه آنالیز شده و به صورت بصری نتایج حاصل از بررسی سیکل خواب را ارائه می دهد. براساس این نتایج ، افراد توصیه هایی را دریافت خواهند کرد که ممکن شامل تمرینات ورزشی یا تعویض رژیم غذایی باشد.

ایده ی این وسیله و مانیتور اتوماتیک وار خواب ما را به یاد Wii Fit وPlus Wii Fit می اندازد که تمرینات ورزشی را به سادگی و مفرحی بازی کردن با گیم ها کرده بود که روی هم بالای ۴۳ میلیون دلار از آنها فروخته شد.
البته نیتندو در گذشته نیز یکبار دیگر چنین کاری را با سنسور Wii Vitality که در نمایشگاه E3 برای پیش نمایش عرضه گردید امتحان کرده بود انتظار میرفت که این سنسور علایم حیاتی فرد موردنظر را از طریق یک اکسیمتر پالس نوک انگشتان خوانده و کنترل نماید اما به گفته مدیرعامل نیتندو به این دلیل که کارایی لازم را ارائه نمی داد در سال ۲۰۱۳ کنار گذاشته شد.


nintendo-vitality-sensorحال باید دید آیا این وسیله میتواند در هیاهوی گجت های مربوط به سلامتی جای خود را باز کند یا خیر.

برچسب ها: ,

parham

پرهام برای پست هاش وقت زیادی صرف می کنه ، چون کاربران دیجی ناکو و علاقه مندان به فناوری رو زیادی دوست داره :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *