داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

مایکروسافت و سرویس ذخیره سازی ابری دراپ باکس در حال همکاری هستند تا این امکان را در اختیار کاربران خود قرار دهند که بتوانند به صورت مستقیم از طریق برنامه های آفیس به دراپ باکس و بالعکس دسترسی پیدا کنند و به این ترتیب فایلهای آفیس را به راحتی در دیوایس های مختلف ویرایش نمایند.

دراپ باکس شرایط این همکاری را امروز در وبلاگ کمپانی منتشر ساخت ، مایکروسافت نیز در وبلاگ خود پستی قرار داده است که حاکی از این است که این قابلیتهای جدید برای همه ی کاربران دراپ باکس در پلتفرم های اندروید و iOS با آپدیت بعدی برنامه ی آفیس ارائه خواهد شد.

سال آینده نیز دراپ باکس این یکپارچه سازی را بین وبسایت دراپ باکس و آفیس آنلاین به مرحله ی اجرا در خواهد آورد. و البته کاربران ویندوزفون نیز فراموش نشده اند و در ماههای آینده نسخه ی جدیدی از اپلیکیشن دراپ باکس برای گوشی های ویندوز فونی و تبلت هایی که از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنند ارائه خواهد شد.

اما موضوعی که با این همکاری میتواند مورد بحث قرار بگیرد این است که مشارکت مایکروسافت با دراپ باکس کمی غیر منتظره و عجیب است چرا که مایکروسافت در حال حاضر نیز با OneDrive خودش سرویس مشابهی را ارائه می دهد که اتفاقاً به صورت مستقیم در حال رقابت با دراپ باکس است، اما مایکروسافت به این نکته پی برده است که از آنجایی سرویس ذخیره سازی ابری اش جایگاه قبلی خودش را در بین کاربران ندارد و به قدرتمندی قبل نیست پس در این وضعیت بسته و دور نگه داشتن سرویس های محبوبش از سایر رقیبان دنیای تکنولوژی نه تنها به نفعش نیست بلکه میتواند استراتژی بسیار خطرناکی باشد و این خطر استفاده نکردن از وان درایو نیست که مایکروسافت را نگران می کند بلکه خطر اصلی ترک آفیس توسط کاربران به خاطر محدودیت هایش می باشد.دراپ باکس دارای ۳۰۰ میلیون کاربر از سراسر جهان است و با اینکه ذخیره ی اسناد مختلف آفیس به آسانی درگ کردن آنها در پوشه ی دراپ باکس روی دسکتاپ است  ولی زمانیکه همین ۳۰۰ میلیون کاربر قصد داشته باشند تا فایلهای خود را بر روی گوشی و تبلت خود باز نمایند یا ویرایش کنند و این قابلیت برایشان فراهم نشده باشد آنوقت است که صبر خود را از دست خواهند داد. از طرفی دراپ باکس نیز اظهار داشته که حدود ۳۵ میلیارد از فایلهایی که تاکنون بر روی سرورهایش آپلود شده اند فایلهای آفیس بوده اند پس با این حساب این همکاری می تواند برای هر دو طرف مفید واقع شود.

همکاری دراپ باکس و مایکروسافت

قلبلیت هایی را که با این همکاری به برنامه های یاد شده اضافه خواهند شد،می توانید در اینجا مشاهده بفرمایید.

  • ویرایش فایلهای آفیس از طریق اپلیکیشن دراپ باکس و همگام سازی نغییرات اعمال شده بین دستگاهای مختلف : به این ترتیب شما به راحتی می توانید به عنوان مثال یک سند آفیس را بر روی سیستم خود در خانه ایجاد نمایید و کار بر روی آن را در سایر دیوایس های خود ادامه دهید و آن را تکمیل نمایید و هر ویرایشی که صورت پذبرفته باشد به صورت خودکار بر روی دراپ باکس سیو خواهد شد.
  • دسترسی به فایلهای دراپ باکس از طریق اپ آفیس و و ذخیره ی فایلهای جدید بر روی دراپ باکس. به این ترتیب کاربران می توانند بدون خارج شدن از برنامه ی آفیس اسناد خود را با دراپ باکس سینک نمایند.
  • به اشتراک گذاری لینک ها ار طریق برنامه ی آفیس. بااین ویژگی جدید کاربران قادرند تا اسناد خود را از طریق فرستادن لینک دراپ باکس به اشتراک بگذارند.

 

منبع: cnet

parham

پرهام برای پست هاش وقت زیادی صرف می کنه ، چون کاربران دیجی ناکو و علاقه مندان به فناوری رو زیادی دوست داره :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *