داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

یک کمپانی انگلیسی جزئیات طرحی را آشکار ساخته که نشان می دهد پرواز در یک هواپیمای بدون پنجره که طی ۱۰ سال آینده آماده ی پرواز می شود چگونه خواهد بود.مرکز فرآیند نوآوری یا به اختصار (CPI) نشان داده است که چطور روکش و قسمت داخلی هواپیما را میتوان با با یک نمایشگر بسیار نازک که تصاویری از بیرون هواپیما را به نمایش می گذارد به صورت سرتاسری پوشش داد.

CPI می گوید هواپیمای مزبور این قابلیت را دارد تا آنچه که در بیرون هواپیما در حال رخ دادن است را در تطابق با حالتی که مسافر به اطراف نگاه می کند بازتاب دهد. شکی نخواهد بود که هیجان و احساسی که دست خواهد داد مدتی زمان می برد تا بتوان به آن عادت کرد.

2014-10-27_234757

اما این ایده چیزی بیش ار یک تست و تمرین بازاریابی است به گفته ی CPI هشتاد درصد وزن هواپیما ناشی از سوخت و وزن بدنه ی خود هواپیماست ، بنابراین حذف پنجره ها میتواند در هزینه های خطوط هوایی صرفه جویی کند. به ازای هر ۱% کاهش وزن تا ۷۵% سوخت صرفه جویی می شود.

بر طبق اظهار CPI : اگر شما بتوانید وزن را بهینه کنید ، مصرف سوخت را بهینه کرده اید و مصرف سوخت کمتر به معنای انتشار CO2 کمتر در اتمسفر و کاهش هزینه های اجرایی است.در حال حاضر پنجره ها به سازه ای بسیار دقیق نیازمندند تا اطمینان حاصل شود که قادر به نگهداری فشار کابین و مقاومت در برابر شکاف برداشتن در ارتفاع ۳۵۰۰۰ فوتی هستند.

flight-concept-02-1-1                                         تصویر بالا پنل های نمایشگر و دوربین های پانوراما را نشان میدهد

سخنگوی این کمپانی دکتر Jon Helliwell گفت که این ایده ظرف مدت ۱۰ سال میتواند به حقیقت تبدیل شود و فقط مسئله ی ساده ی تطابق و بهینه سازی درست تکنولوژی OLED مطرح است که باعث می شود والپیپر های دیجیتال به واقعیت بپیوندد.
تکنولوژی OLED کنونی می تواند کیفیت تصویری مورد نیاز را تحویل دهد اما از آنجا که OLED ها به رطوبت حساس هستند باید به وسیله ی شیشه ی انعطاف ناپذیر محافظت گردند و این همان جدول زمانی است که آنها در توسعه صنعت هوافضا باید با آن رو به رو شوند.

منبع:businessinsider

parham

پرهام برای پست هاش وقت زیادی صرف می کنه ، چون کاربران دیجی ناکو و علاقه مندان به فناوری رو زیادی دوست داره :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *