داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

یک شرکت راه اندازی به نام Kateeva وعده تولید صفحه نمایش انعطاف پذیر OLED آن هم ارزانتر را در سال آینده داد. این شرکت با یک فرایند هوشمندانه پوشش محافظی را برای صفحه نمایش های OLED طراحی کرده و آن را بیش از حد سریعتر کرده.

diginaco-oled

diginaco-oled

مشکل صفحه نمایش های انعطاف پذیر در محافظت از خود در برابر رطوبت و اکسیژن است. فقط با یک برخورد کوچک با اکسیژن و رطوبت بر روی این صفحه نمایش ها این نمایش گرها از بین می روند و بلا استفاده می گرددند. نه تنها نگهداری این صفحه نمایش ها از این دو عامل سخت است بلکه بسیار گران است!

روش شرکت Kateeva برای درست کردن این صفحه نمایش ها این امکان را به تولید کنندگان این صفحه نمایش ها می دهد که از فرایند «printing» برای خط تولید خود استفاده کنند که زحمت این کار را بسیار کم می کند. آنها با استفاده از روش «printing» یک لایه محافظ بر روی صفحه نمایش های انعطاف پذیر OLED کشیده اند که با این کار قیمت این نمایش گرها نصف می شود!

حساسیت لمس این صفحه نمایش ها داستان دیگری است! پیاده سازی سنتی الکترود ITO که از اکسید قلع ایندیم است برای صفحه نمایش های تاشو (انعطاف پذیر) کافی نیست. برای نجات این الکترود ها راه اندازی Canatu که پذیرای نانو لوله های کربنی است آمده که به نفع الکترود هاست.

نانو لوله های کربنی رساناتر و پایدارتر هستند که در صفحه نمایش های انعطاف پذیر بسیار مهم است. سامسونگ یک بار اعلام کرده است که Galaxy Note Edge با صفحه نمایش YOUM ساخته می شود.

آنشرلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *