داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

خوب دوستان ، خیلی وقت بود که در مورد موفقیت صحبت نکرده بودیم ، دلیلش هم کمبود وقت تقریبا می شه گفت بود .  اما حالا پس از این مدت طولانی مطلب جدیدی را با سر تیتر { پرسش و پاسخ هایی قبل از رسیدن به موفقیت} برایتان در دیجی ناکو آماده کرده ام که امیدوارم بتوانم کمک کوچک دیگری به شما کاربران عزیز بکنم .

پرسش و پاسخ هایی قبل از رسیدن به موفقیت :

همان طور که در پست { سه راهکار که همه موفقان یکی از آن ها را برگزیده اند } گفته شد ، موفقیت اگر سرانجامی بود که بدون خلاقیت و راهکار خاصی به دست می آمد دیگر رسیدن به آن ، نیاز به آن همه سختی و خلاقیت نداشت ، خلاقیتی که با سال ها تجربه و کارآفرینی به دست می آید.

عموم مردم با طرز فکر اشتباه { موفقیت تنها با مدرک عالی }  موجب اذیت اطرافیان خود شده اند و بدون هیچ گونه توجه به نکاتی که امکان دارد در سرنوشت شخص تاثیرگذار باشد ، این نکات همان ویژگی های شخصی ، توانایی ها و البته موارد حساس که در رسیدن به هدف نقش بسیار مهمی را دارند . البته قابل ذکر است مواردی که مانع پیشرفت و رسیدن به موفقیت می شوند تنها در چنین فکری خلاصه نشده و عوامل متعددی را در بر می گیرد.

امروز تصمیم گرفتم که در ادامه راه مقالات موفقیت دیجی ناکو برخی از پرسش و پاسخ های رایج قبل از رسیدن به موفقیت که ممکن است سوالش برای شما و اطرافینتان نیز به وجود آید را در قالب پستی مطرح کنم .

پرسش هایی قبل از رسیدن به موفقیت

پرسش هایی قبل از رسیدن به موفقیت

آیا برای رسید به هدف یا موفقیت حتما نیاز به مدرک دانشگاهی است ؟

پاسخ این سوال برای بسیاری { بی گمان بله } می باشد ، بدون هیچ گونه اندیشه و نظر به عوامل مهم جوانب ! – اما در اصل در همان نخست نمی توان پاسخی به این سوال داد و یا اینکه پاسخ سریع به این سوال صحیح نمی باشد ، چرا که استعداد تمامی انسان ها با یکدیگر تفاوت دارد به این معنا که همه ی آن ها با یک وجه مشترک به موفقیت دست نخواهند یافت ، برای مثال : شما دو تا دوست که از ابتدا کودکیشان با هم بوده اند را تصور کنید طوری که هنگامه که آن دو بزرگ می شوند یکی از آن ها در زمینه برنامه نویسی موبایل مهارت دارد و با مهارت خود توانسته که ماهیانه درآمدی رازی کننده را برای خود داشته باشد و آن یکی دارای هوش عالی و علاقه بسیار در جهت حل مسائل ریاضی باشد و راه پیشرفت خود را میان مدرک های معتبر دانشگاهی بداند ، حال آیا می توان گفت که مقصد خوشنودی هر دوی آن ها فقط در دریافت مدرک معتبر دانشگاهی و یا ساخت برنامه های موبایل است ؟

برای پیشرفت علمتان بخوانید

برای پیشرفت علمتان بخوانید

رسیدن به موفقیت و پیشرفت در زندگی حتما نیاز به داشتن مدرک معتبر دانشگاهی ندارد اما به دو اصل مهم که بسیاری خود را از دیدن و عمل آن معاف نموده اند : شناسایی یک خلاقیت و یا یک توانیی خاص شخص و مهمتر از آن نوآوری در آن زمینه خلاقیت و توانایی شخص که به عبارتی ساده تر { با توانایی خود در زندگی خلق کنید } ! این جمله بسیار شباهت به سخنرانی استیوجابز در رادیو است که با تصور وی : زندگی مکانی برای عبور و مرور افراد نیست ، بلکه زندگی را باید همانند یک احساس با درکش موجب پیشرفت آن شوید . خوب پس واضح تر شد که برای پیشرفت حتما نیاز به مدرک دانشگاهی نداریم .

مدرک زیاد است ، ولی خلاق کم پس خلاق باشید

مدرک زیاد است ، ولی خلاق کم پس خلاق باشید

اگر در جملات بالا توجه کرده باشید گفته شد حتما ! -یعنی چی ؟ چرا حتما ؟  پس لازم که دوباره برگردیم به مثال دو تا دوست ، آن دو تادوست که یکی پیشرفت را با مدرک می خواست و دیگری با برنامه نویسی و توسعه اپ های موبایل هیچ کدامشان به موفقیت صد درصد نمی رسند ، قطعا دلیل آن هم واضح است ! مدرک بدون استعداد و توانیی خاصی هر چند هم که بالا باشد ولی به جزء کار در اداره ها و البته پست های پایین و درآمد ناچیز جایی دیگر درخواست آن ها نمی کند ، اگر هم توانایی بسیاری در زمینه ای خاص ( مثلا برنامه نویسی ) داشته باشد ، بدون مدرک سخت تر می توانند خود را به درجات و پست های عالی در کارش برساند و برای اثبات خود باید به جای آن چند سال تحصیل در دانشگاه چند برار بیشتر زحمت بکشد 😐 . البته می تواند مانند افراد بسیار موفقی همانند استیو جابز و بیل گیتس با کارآفرینی خود کسب و کاری عالی را اندازای کند بدون هیچ گونه منت شخص بالا سر که چنین کاری نیاز به سرمایه مالی زیادی هم دارد.

در کل بدانید که مدرک دانشگاهی حتی عالی نمیتواند شما را به میان ستارگان برساند و خوشبختی تام را برایتان به وجود آورد ، بیشتر سعی کنید که آن توانایی خاص خود را کشف کنید و بعد به کمک آن خلق کنید و همچنین در سعی باشید که همیشه به دنبال آموختن کارآفرینی و به وجود آوردن استارت آپ بوده تا بتوانید به جای آن که تنها خود را پیشرفت دهید موجب تحول در زندگی شوید ، هیچ گاه برای فقط دریافت مدرک زمان خود را تلف نکنید و اگر می دانید که می توانید با تواناییتان پیشرفت کنید حال و هوای استارت آپ بگیرید و با تواناییتان پیشرفت خود را رقم بزنید .

با توجه به هدفتان تصمیم بگیرید

با توجه به هدفتان تصمیم بگیرید

نکته ی مهم دیگری در رابطه با این پرسش  وجود دارد  و آن این است که در انتخاب این مورد تصمیم مناسب است که با خود شخص باشد چرا که او بهتر از هر شخص دیگری می داند که در کدام را موفق تر است . در انتخابتان توجه داشته باشید افرادی که بدون مدرک دانشگاهی به هدف خود رسیده اند بسیارند اما در نقطه مقابل آن بسیاری با نگاه به این افراد در نهایت پشیمان مانده اند .

هم اکنون شروع به حرکت در راه رسیدن به موفقیت بکنم ؟

نگاه به حجم زیاد تاریخ و ساعت نکنید ، همگی بسیار سریع حرکت می کنند

نگاه به حجم زیاد تاریخ و ساعت نکنید ، همگی بسیار سریع حرکت می کنند

از دیگر سوالات مهم قبل از رسیدن به موفقیت همین پرسش ( بالا ) ، سوالی که پرسیدن آن مقطع خاصی ندارد و زمان پرسشش کاملا به شخص و توانایی های فردی وی مربوط می شود.

 در جواب به این سوال انسان های آینده نگر قاعدتا می گویند باه درست است هم اکنون شروع کنم اگر الآن شروع کنم در آینده به هدفم می رسم شاید هم موفق شدم ولی در نقطه مقابل آن بعضی ها هم بسیار آرام و خونسرد پاسخ می دهند : حال زود است .

تجربه ثابت کرده اغلب نه آن هایی که همیشه برای شروع آماده اند و نه آن هایی که همیشه فکر می کنند زود است به موفقیت تام دست نخواهند یافت ، چرا که در مورد هر پیشنهاد و سوژه ای برای شروع باید اساسیف کر کرد وشرایطی که امکان دارد که در آینده برایتان پیش آید ( چه خوب و چه بد ) مورد بررسی قرار گیرد ( حتما از طرف خودتان چون خود خودتان شرایط فردیتان را می توانید صحیح درک و آن را تحلیل کنید.)

سریع بودن توانایی نیست بلکه اراده می باشد

سریع بودن توانایی نیست بلکه اراده می باشد

توجه کنید که سرعتتان در انتخاب زمان مناسب برای شروع کار نباید آنقدر کند باشد که زمان از شما جلو بیافتد { زمان جلو بیافتد یعنی : در علم واقعی شما هم گام با زمان پیش می روید ، این امر معمول بیشتر برای انسان هایی به کار می رود که دارای زندگی معمولی هستند ، منظور از معمولی بودن زندگی نخواستن پیشرفت و همچنین دوری از پس رفت است – اما اگر شما پس رفت را برگزینید در واقق زمان از شما جلو می افتد و شانسی را که دارید با خود به جلوتر می برد و شما برای رسیدن به آن به جای آن که راحت از شانستان استفاده کنید باید به دنبال آن بدوید تا بهش ( زمان ) برسید اما اگر از زمان جلوتر باشید ( شانسی را که در کنارتان است را بردارید و سریع تر حرکت کنید ) حتی اگر در آن رقابت بازنده شوید چون شما از زمان جلوتر هستید نهایتا دوباره به زمان رسیده و می توانید با برداشت شانسی دیگر دوباره سریع به سمت هدفتان پیش بروید)  ، برای این که از زمان هیچ گاه عقب نیافتید اگر که پیشنهادی به شما داده شده کمی آن را در ذهن خود تحلیل کنید – دقت نمائید که مشاوره با اشخاص مجرب در زمینه مربوطه می تواند شما را در تحلیل آن پیشنهاد کمک کند – به مواردی که امکان دارد در سر راه مسیرتان به وجود آید فکر کنید اگر دیدید که همراه شدن با آن تا مقصدتان مشکلی برای شما به وجود نمی آورد حتما با آن همراه شوید – در برخی مواقع اگر تنها مشکل شما زمان آن بود و هنگام تحلیل آن موضوع جمله ، حال زود است در ذهنتان شناور بود و با خود می گفتید سال بعد بدون شک حال شروع کنید ، چون برای پیمودن هر مسیری باید وقتی صرف کرد ، شما این وقت را از هم اکنون صرف کنید تا سال بعد از زمان شما جلو باشید که این امر درصد موفقیت شما را افزایش می دهد . { برای رسیدن به هر هدفی باید زمانی را صرف آن کنید ، به این مدت زمان در هنگام تحلیل موضوع خاصی بسیار توجه داشته باشید تا در محاسبات زندگیتان خطایی به وجو نیآید}

چقد طولانی شد ولی خوب این پاسخ ها می تواند شما را در رسیدن به موفقیتی که انتظارش را دارید خیلی کمک کند ،راستی اگر در گذشته این سوال ها برایتان پیش آمده بود آیا حال به پاسخ پرسشتان رسیدید ؟

راستی دوستان منتظر سری دوم این مقاله باشید ، سوالات مهم دیگری قبل از رسیدن به موفقیت در آن وجود دارد !

امیدوارم که دیجی ناکو توانسته باشد کمکتان کند.

امیدوارم که دیجی ناکو توانسته باشد کمکتان کند.

منبع : دیجی ناکو . کام

diyar

diyar

دیار مدیر و سردبیر سایته و بیشتر وفتش رو روی کار آفرینی و برنامه نویسی می گذاره ، هر از چند گاهی هم تو دیجی ناکو می نویسه . طرفدار شدید استیو جابز هم هستش .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *