داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

هنگامی که افراد را برای پهپادهای مولتی‌کوپتر الکتریکی کاربردهایی پیشنهاد می‌دهند، ظاهرا یک نکته را از یاد می‌برند، در حال حاضر اغلب این نوع ربات های پرنده با یک بار شارژ ۲۵ دقیقه بیشتر نمی توانند پرواز کنند. با این حال مجموعه‌ی Horizon Energy Systems یک کوادکوپتر را توسعه داده که بسیار بهتر عمل می‌کند. این پرنده که با عنوان Hycopter شناخته می‌شود، یک پهپاد پیل سوختی است که امید می‌رود بتواند یک پرواز چهار ساعته را به نمایش بگذارد.

Hycopter، میزان ۱۲۰ گرم هیدروژن را در فشار ۳۵۰ بار (۵۰۷۶psi) در لوله‌ی ساختاری فعلی خود حمل می‌کند و به این ترتیب نیاز به مخزن اضافی نیست.

اگرچه این لوله‌های قابل پرشدن مجدد در تصویر مدل نمایشی از اکریلیک شفاف ساخته شده‌اند، اما درواقع در مدل نهایی از فیبرکربن با پنج میلی‌متر ضخامت ساخته می‌شوند. بر اساس اعلام Horizon، این مقدار هیدروژن باید همان میزان انرژی تولیدی توسط باتری‌های لیتیوم سه کیلوگرمی را تولید کند.

گاز توسط یک پیل سوختی هیبریدی پلیمر لیتیوم سبک‌وزن به الکتریسیته تبدیل می‌شود. درمجموع پهپاد دارای وزن پنج کیلوگرم است و قادر به حمل بارهای تا یک کیلوگرم می‌باشد، اگرچه بخواهد این میزان با را حمل کند مقاومت آن به حدود ۲.۵ ساعت کاهش می‌یابد.

hycopter-fuel-cell-drone-1

Taras Wankewycz، مدیر اجرایی گروه Horizon خبر از آماده بودن نمونه‌ی آزمایشی این پهپاد برای تست‌های پرواز را داده است که در اواخر این سال اولین پرواز خود را به نمایش خواهد گذاشت. در این زمان، کمپانی پیش‌سفارش‌های حامیان و علاقمندان را برای Hycopter قبول می‌کند. قیمت نهایی این محصول هنوز مشخص نشده است.

ایران از جمله طرفداران ربات های پرنده محسوب می شود.

  • توسط: مجید امانی
  • ۰۲ خرد ۱۳۹۴
  • رباتیک
مجید امانی

مجید امانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *