داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

ربات جدیدی توسط دانشجویان دانشگاه بین‌المللی فلوریدا طراحی شده است که می‌تواند از خیابان‌ها نگهبانی کند. TeleBot قادر است وظایف ساده پلیسی مانند عرضه کردن بلیط پارک خودرو را انجام دهد. این ربات‌ها قابلیت کنترل از راه دور را دارند و چندین حسگر و دوربین آن‌ها به این منظور است که اپراتورها می‌توانند از آن‌ها برای نگهبانی از خیابان‌ها در هر منطقه استفاده کنند.

«جرمی رابینز» اسپانسر این پروژه اظهار کرد: ما می‌خواهیم از این ربات‌ها برای ارائه فرصتی به معلولان ارتش و پلیس برای خدمت در اجرای قانون استفاده کنیم. با ربات TeleBot، ماموران پلیس معلول می‌توانند تعداد زیادی از وظایف یک پلیس عادی را انجام داده و برای مثال، با جامعه تعامل برقرار کرده، نگهبانی داده، به تلفن‌های اضطراری پلیس پاسخ داده و احضاریه بازپرسی صادر کنند.

این ربات که حدود ۱۸۲ سانتیمتر قد دارد، بر روی چرخ حرکت کرده و از سه دوربین وضوح بالا (HD) برای ارائه نمای ۳۶۰ درجه برخوردار است. همچنین ربات TeleBot دوربین هایی دارد که به سمت زمین بوده و از برخورد با انسان های جلوگیری می کند؛

همچنین چهره این ربات از نمایشگر احساسی برخوردار است که به آن اجازه می دهد تا احساسات ساده را نمایش دهد.

قیمت این ربات ۲۰ هزار دلار است. آیا به نظر شما این قیمت مناسب رباتی با همچین امکاناتی است؟ آیا در آینده شاهد این ربات ها در اجتماع خواهیم بود؟

  • توسط: مجید امانی
  • ۰۷ اسف ۱۳۹۳
  • رباتیک
مجید امانی

مجید امانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *