داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

شما تاکنون داستانها و ماجراهای زیادی در مورد وسواس استیو جابز در طراحی محصولات و ارائه بهترین و بی نظیرترین شاهکارهای ممکن خوانده اید، مثلاً او عقیده داشت که مهندسان باید مدارات طراحی شده برای محصول را با شکل و شمایل دستگاه وفق دهند نه اینکه طراحان هنری مجبور باشند با توجه به اندازه و حجم مدرات و اجزای داخلی محصول یک طرح متناسب ارائه دهند! ، استیو جابز کسی بود که همکاران ، کارمندان و حتی دوستان و نزدیکانش را با کاریزمای خود محسور و وادار به انجام هر کاری که در نظر داشت می نمود و با اینکه همیشه ترجیح می داد با افراد درجه یک و بهترین ها در هر زمینه ای کار کند ولی ایجاد شرایطی که افراد تحت نظر او مجبور شوند نهایت توانایی را که حتی خود آنها هم اعتقادی به وجود آن در خود نداشتند بروز دهند یکی از مهارتهای کم نظیر مدیریتی وی به حساب می آمد، این همان هنری بود که استیو جابز با آنکه استاد هیپنوتیزم نبود ولی به قدری در همسو کردن افراد با عقاید و ایده آل هایی خود مهارت داشت که هر کسی که تحت تاثیر او قرار گرفته بود به این امر اعتراف می کرد که وی کمتر از یک استاد هیپنوتیزم نیست، البته کسانی هم بودند که در برابر استیو جابز از خود مقاومت نشان دهند ولی او به هیچ وجه تاب تحمل آنها را نداشت و در این موقعیت ها بدون لحظه ای درنگ با اخلاق تند خود آنها را از خود می راند ، همه یا با او یکدل بودند و نهایت سعی خود را برای جلب رضایت او و ارائه بهترین کار ممکن از خود نشان می دادند یا استیو آنها را آنقدر تحت فشار قرار می داد تا به بهترین تبدیل شوند و اگر جز این بود راه آخر چیزی نبود جز درب خروج. البته یادآوری این نکته هم خالی از لطف نخواهد بود که گاهی بهترین هایی وجود داشتند که به هر شکلی ترک کار خود را به تحمل استیو جابز ترجیح می دادند اما اینها همه مقدمه ای بود به این بهانه که یک ماجرای کوتاه اما خواندنی دیگر از اصرار استیو جابز در به کرسی نشاندن حرف خود و وادار کردن کارمندانش به ارائه بهترین محصول ممکن را با هم بخوانیم پس این ماجرای خواندنی را از دست ندهید.

در ادامه با دیجی ناکو همراه باشید .

زمانی که مهندسان اپل کار بر روی اولین نمونه ی موجود ساخته شده از آیپاد را به اتمام رساندند ، محصول را برای تایید به نزد وی بردند . جابز مدتی با دستگاه ور رفت، آن را بررسی و ورانداز کرد ، دستگاه را در دستانش سبک و سنگین نمود و در نهاین بی معطلی آن را رد کرد.
مهندسان وقتی با این عکس العمل جابز مواجه شدند سعی کردند توضیح دهند که آنها مجبور شدند این اختراع را از نو اختراع کنند تا آیپاد شکل گیرد و از هیچ راهی امکانپذیر نبود تا آن را حتی ذره ای کوچکتر نمایند .جابز برای لحظه ای ساکت ماند و بالاخره ایستاد ، به سمت آکواریومی که در اتاق بود رفت و آیپاد را در آب انداخت، بعد از اینکه آیپاد بیچاره به کف آکواریوم برخورد کرد، حباب هایی از آن خارج شد و به سطح آب آمد.

سپس استیو رو به آنها گفت: اینها حباب هستند، پس معنیش اینه که کلی فضای خالی اون تو وجود داره . باید کوچکترش کنید.

iPod

خب خوانندگان گرامی کسی در بین شما هست که دوست داشته باشد آیپاد یا آیفون خود را در یک مخزن آب بیندازد تا به روش تست و اصل استیو جابزی پی ببرد که هنوز هم فضاهای به هدر رفته در محصولات اپل وجود دارد یا خیر؟ البته بهتر است صبر کنید تا آیفون ضدآب هم عرضه شود آنوقت با خیال راحت میتوانید این تست تاریخی را انجام دهید.

منبع:quora

parham

پرهام برای پست هاش وقت زیادی صرف می کنه ، چون کاربران دیجی ناکو و علاقه مندان به فناوری رو زیادی دوست داره :)
  1. stevejobs گفت:

    استیو یه دونست…..

    (۱)
  2. مسعود گفت:

    عجب…

    (۰)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *