داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

از چندوقت پیش فیس‌بوک اصرار داشت که کاربران بیشتری را به استفاده از اپلیکیشن پیام‌رسان اختصاصی خود تشویق کند که ظاهرا موفق هم بوده است.

بنابر آخرین آمار اعلام شده، تعداد کاربران ماهانه پیام‌رسان فیس‌بوک‌مسنجر از مرز ۵۰۰ میلیون عبور کرده و این میزان بسیار بیشتر از ۲۰۰ میلیون کاربر ماهانه مربوط به فروردین ماه امسال است. البته که دلیل خوبی برای این رشد جهشی کاربران وجود دارد و آن‌هم به نوعی اجبار فیس‌بوک برای دانلود این اپلیکیشن پیام‌رسان است!

در طول تابستان امسال فیس‌بوک امکان پاسخ‌گویی مستقیم به پیام‌ها و مشاهده لیست چت‌ها در اپلیکیشن‌ موبایلی فیس‌بوک را حذف کرد و همه کاربران برای وارد شدن به بخش پیام‌ها در گوشی یا تبلت خود مجبورشدند فیس‌بوک‌مسنجر را دانلود کنند!  بدون‌شک این روش مناسبی نیست اما فیس‌بوک برآن تاکید دارد و می‌گوید برای داشتن عملکرد مطلوب در هر دو اپلیکیشن مستقل فیس‌بوک و فیس‌بوک‌مسنجر، جداسازی آنها ضروری بوده‌است.

فیس‌بوک هنوز هم باید برای بهبودبخشی پیام‌رسان خود کارهای زیادی انجام دهد. اگرچه ۵۰۰ میلیون کاربر ماهانه میزان کمی نیست اما در نگاه جامع‌تر به نسبت کل کاربران ۱.۳۵ میلیاردی فیس‌بوک هنوز هم درصد بالایی به نظر نمی‌آید.

جالب‌است بدانید این تعداد کاربر درحالی‌ به‌دست آمده که پشتیبانی عظیم و اجبار فیس‌بوک در پشت این پیشرفت‌است ولی هنوز هم نتوانسته رکورد ۶۰۰ میلیونی کاربران ماهانه واتس‌اپ محبوب را بشکند. این قطعا به معنی ناموفق بودن فیس‌بوک‌مسنجر نیست اما می‌توان نتیجه گرفت که تا تبدیل‌شدنش به یک پیام‌رسان ایده‌آل و پرطرفدار راه نه‌چندان کوتاهی درپیش دارد.

منبع

mojtaba

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *