داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

شاید اپل پی و گوگل والت کم کم کیف پول شما را بدون استفاده کنند ، اما این امر باعث نشده تا کارت های اعتباری به این راحتی ها میدان را خالی کنند در این بین مسترکارت از هموار کردن مسیر استفاده از تکنولوژی های جدید برای خود منصرف نشده و قصد خود برای راه اندازی اولین کارت اعتباری مجهز به سنسور اثر انگشت داخلی را به عنوان بخشی از همکاری جدیدش با زوایپ در جمعه گذشته آشکار ساخت.

این تکنولوژی در واقع به Touch ID اپل بسیار شبیه است و اطلاعات اثرانگشت را به جای ذخیره ی آنلاین، درون خود دستگاه نگهداری می کند و به این ترتیب تا زمانی که این اطلاعات بیومتریک یه صورت امن ذخیره شوند کاربر هم امن ترین شیوه ی پرداخت را تجربه می کند. با یک بار ستاپ کردن این کارت ،شما قادر خواهد بود پرداخت های خود را به آسانی با اسکن اثرانگشت خود تایید کنید و دیگر نیازی به وارد کردن هیچ پین کد یا رمزعبوری ندارید.

زوایپ اعلام کرد که اولین سری این کارت ها در سال ۲۰۱۵ ارائه خواهند شد و با تمام ترمینالهای پرداخت کار خواهند کرد، هرچند باز هم به چیپ و سیستم سابق که هنوز هم در آمریکا و به میزان بیشتری در اروپا به کار می رود مجهز می شود.

نمونه ی اولیه ی این کارت ها که به صورت آزمایشی در یکی از بانک های نروژ مورد آزمایش قرار گرفت به دلیل استفاده از باتری در مقایسه با کارت های اعتباری که به صورت روزمره مورد استفاده قرار می گیرند چندان عالی به نظر نمی رسید اما در حال حاضر زوایپ راهی برای حل این مشکل پیدا کرده است نمونه نهایی این مستر کارت انرژی مورد نیاز خود را از طریق ترمینال پرداخت دریافت می کند و به این ترتیب هر بار که این کارت به کار رود نیروی مورد نیازش تامین خواهد شد.

سنسور اثر انگشت

به هر صورت با روندی که در حال شکل گیری است به زودی پرداخت ها به آسانترین و امن ترین شیوه ی ممکن انجام خواهند گرفت اما موضوعی که در این بین مطرح می شود این است که کدام روش بیشتر همه گیر خواهد شد؟ گوگل والت ، اپل پی و یا نسل جدید کارت های اعتباری
منبع: thevergetechnobuffalo

parham

پرهام برای پست هاش وقت زیادی صرف می کنه ، چون کاربران دیجی ناکو و علاقه مندان به فناوری رو زیادی دوست داره :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *