داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

شرکت Corning به تازگی گوریلاگلس ۴ را هم معرفی نموده است و آنطور که گفته می شود مقاومت و حفاظتی دو برابر بیشتر در مقابل ترک برداشتن و یا شکستن نمایشگر را نسبت به نمونه ی قبلی محصول فراهم می آورد. تحقیقاتی که توسط این شرکت انجام پذیرفته است به شما اطمینان می دهد که نتیجه ی فاجعه بار سقوط گوشی شما از سمت صفحه نمایش بر روی سخت ترین سطوح که در بیشتر موارد نتیجه ای جز ریز ریز شدن شیشه ی نمایشگر در برندارد با گوریلا گلس ۴ به فراموشی سپرده می شود ، ما هم امیدواریم که این ادعا واقعاً درست باشد در ادامه با ما همراه باشید.

برای شبیه سازی سطوح زمختی که در آزمایش به کار رفته اند از سمباده شماره ۱۸۰ استفاده شده است ، دانشمندان شرکت Corning گوشی های هوشمند را یکی پس از دیگری از ارتفاع تقریباً ۱ متری بر روی این سطوح رها نمودند، صفحه نمایش تعدادی از این گوشی ها توسط گوریلا گلس ۴ محافظت میشد در حالی که سایر دستگاه ها از پوشش محافظ کمپانی های رقیب استفاده می نمودند، اما نتیجه این آزمایش به گفته ی خود پژوهشگران شرکت به این صورت بوده است که پوشش محافظ گوریلا گلس در ۸۰ درصد موارد از نمایشگر گوشی در برابر شکستگی و خرد شدن، محافظت به عمل آورده است.

Cliff Hund ، رییس بخش آسیای شرقی کمپانی Corning گفت که شیشه ی یاقوت کمبود همه ی تیترها را به خود اختصاص داده و این در حالی است که مقاومت کم آن در برابر خراش کاملاً مشهود است. البته او در ادامه افزود که زمانی که پای استقامت در برابر آسیب و ضربه و فشار به میان می آید شیشه ی یاقوت کبود پوشش محافظ گوریلا گلس را از لحاظ دوام و پایداری یه صورت نزدیکی دنبال می کند. جا دارد که در اینجا اشاره کنیم که یاقوت کبود بعد از الماس به عنوان سخت ترین ماده ی شناخته شده بر روی زمین در جایگاه دوم قرار گرفته است و قبل از انتشار آیفون ۶ به شکل گسترده ای انتظار میرفت که این متریال توسط کمپانی اپل برای آیفون بعدی به کار گرفته شود اما عملکرد ضعیف برای به اتمام رساندن پروسه، اپل  را مجبور ساخت تا از بکارگیری شیشه ی یاقوت کبود در آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس صرفنظر نماید.

نکته ای که باقی مانده این است که ، کمپای کرنینک عرضه ی گوریلا گلس ۴ را برای شریک تولید کننده ی گوشی خود شروع نموده است و با این حساب ما به زودی شاهد به کارگیری آن در محصولات آینده خواهیم بود. پس برای همه ی افراد بدشانسی که گوشی بخت برگشته شان مدام از دستان آنها سر میخورد و با آسیب پذیرترین نقطه یعنی همان قسمت جلو گوشی با زمین بتونی یا هر سطح سخت دیگری برخورد می کند جای امیدواری است. آقای هاند درباره ی این وضعیت می گوید: ” من نمی گویم که ما این مشکل را به کلی محو کردیم ، اما می توانم ادعا کنم که برای حقیقت درآوردن این موضوع سهم واقعاً بزرگی داشته ایم.”

در ادامه هم میتوانید ویدیو های تبلیغاتی این محصول را مشاهده بفرمایید:

 

منبع: phonearena

parham

پرهام برای پست هاش وقت زیادی صرف می کنه ، چون کاربران دیجی ناکو و علاقه مندان به فناوری رو زیادی دوست داره :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *