داغ ترین ها

ورود / عضویت

Diginaco

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

ما دوست داریم تصور کنیم که گاو صندوق ها نفوذناپذیر و ایمن هستند و قادرند کاری که برای آن ساخته شده اند، یعنی محافظت اشیای گرانبهای درون خود از شر سارقان را به بهترین وجه انجام دهند اما یک تیم امنیتی دونفره از ملبورن استرالیا ، یک گجت ارزان ۱۵۰ دلاری ابداع کرده اند که به گفته خودشان می تواند رمز بیشتر گاوصندوق ها را در کمترین زمان ممکن بشکند. بعضی اوقات در عرض چند دقیقه که ارزش آن را هزاران دلار می رساند.

Luke Jahnke و Jay Davis این دستگاه را با به کار بردن قطعات تولید شده به وسیله ی پرینتر سه بعدی و استفاده از پلتفرم مشهور و متن باز آردوینو و قطعات الکترونیکی به کار رفته در دستگاهای فرسوده ساخته اند که به این وسیله اجازه می دهد تمام ترکیب های ممکن برای قفل گاوصندوق را بر روی آن اعمال کند.

این دو نفر خاطرنشان کردند که بیشتر گاوصندوق ها از قفل های ترکیبی گروه دوم بهره می برند. که به کاربران اجازه می دهد یک الگوی ترکیبی تا حداکثر سه عدد را برای قفل گاوصندوق تنظیم کنند. به طور معمول قفل ها از پیش با یکی ار تقریبا ۱۰ الگوی ترکیبی معمول و متفاوت کدگذاری شده اند. و از آنجایی که سازندگان قفل ها تغییر دادن ترکیب های پیشفرض را به آسانی ممکن نساخته اند بیشتر افراد به همین الگوها اکتفا می کنند.

گجت

این نمونه اولیه که درکنفرانس امنیتی رکسکان ملبورن در هفته پیش به نمایش گذاشته شد، می تواند هر ترکیب رمزی از گروه دوم را در کمتر از چهار روز با یک حمله ی بی رحمانه که تمام ترکیب های ممکن را اجرا می کند بشکند. اما اگر ۱۰ الگوی ترکیبی معمول، بر روی کارت حافظه ای که به بورد آردینیو متصل شده بارگذاری شود ، این مدل آزمایشی به راحتی تقریبا هر قفلی را که از این الگوها استفاده کرده باشد در کمتر از چند دقیقه باز میکند.

برای مواردی که بدشانسی در کار باشد و گاوصندوقی که قصد باز کردن آن را دارید ار ترکیب های معمول استفاده نکرده باشد، این گروه در حال کار کردن برای تکمیل پروژه و ساخت دستگاهی است که بتواند کمبودهای نمونه ی فعلی را جبران کند و الگوها ی رمز گذاری باقی مانده را شامل شود.
منبع:cnet

parham

پرهام برای پست هاش وقت زیادی صرف می کنه ، چون کاربران دیجی ناکو و علاقه مندان به فناوری رو زیادی دوست داره :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *